Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

II Niedziela Wielkiego Postu – 1 marca 2015

1. Pamiętajmy o nabożeństwach wielkopostnych:

  • Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 16:30.
  • Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 16:30.

Pięknie, że tak dużo nas przychodzi zwłaszcza w piątek na nabożeństwo drogi krzyżowej.

Zapraszamy serdecznie dzieci, młodzież i dorosłych.

2. Za tydzień w dniach 8-10 marca 2015 r.  rekolekcje wielkopostne będzie głosił ks. dr Andrzej Żołnierowicz. W poniedziałek i wtorek Msze święte: 10.00. i 11.30 dla dzieci ze szkoły podstawowej, po południu o 17.00 i 18.30.Postarajmy się w czasie rekolekcji skorzystać ze spowiedzi (15 minut przed Mszą św.)

3.  W tygodniu przypada I czwartek I piątek i I sobota miesiąca. W I Piątek i I sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. W najbliższą sobotę rozważamy w rodzinach sakrament kapłaństwa.

4.   Chciałbym wyrazić swoją opinię o filmie ” Ida”. Uważam, że film jest antypolski , przy tym wybielający zbrodniarzy komunistycznych. W rzeczywistości „krwawa Wanda” została uratowana w czasie wojny z getta przez Polaków. W filmie fabuła pokazuje, że to Polak morduje jej małego synka. Szukajmy dobrych filmów nie przekłamujących historii.

5. Jak widać jesteśmy w trakcie budowy przedszkola katolickiego. Być może w tym tygodniu uda się położyć płyty nad podpiwniczeniem. Będzie to stan zerowy. Do tej pory wydaliśmy na budowę ok. 100 tys. zł. Jesteśmy w trakcie gromadzenia dokumentacji w celu otrzymania kredytu do dalszej budowy. Kredyt będzie spłacany z prowadzonej działalności przedszkola.
Będziemy dokładali starań, aby przedszkole ruszyło z dniem 1 września tego roku. Jest to czas bardzo krótki, ale przy sprawnie prowadzonych pracach i wsparciu modlitewnemu całej parafii możliwy. Zachęcam na miarę swoich możliwości do włączenia się i pomocy w sprawnej  budowie i uruchomieniu przedszkola.

Równocześnie z budową wypracowujemy potrzebne dokumenty dla przedszkola jak : Statut, Regulaminy, planujemy formułę prowadzenia przedszkola. Zbieramy CV, aby wyłonić kadrę przedszkola. Na stronie internetowej umieściłem najważniejsze informacje dotyczące celów, misji naszego przedszkola, kadry, zajęć dodatkowych w przedszkolu. Znajdziemy również kartę dla tych, którzy będą chcieli posłać do katolickiego przedszkola swoje dziecko. Karty zgłoszeń można składać w zakrystii od 4 marca, dnia wspomnienia św. Kazimierza patrona dzieci i młodzieży.  W kruchcie znajduje się wywieszone logo przedszkola. Dwoje dzieci (chłopak i dziewczynka) i św. JP II trzymający nad nimi swoje ręce w geście opieki i błogosławieństwa.

Pamiętajmy-  budujemy przedszkole katolickie dla rodzin, parafii, osiedla, miasta biskupiego. Nie dla księdza. Bo dzisiaj jestem jutro może mnie nie być. A mam nadzieję, że ono będzie służyć i dla Waszych dzieci i Waszych wnuków, prawnuków na chwałę Bożą i dla pożytku Ojczyzny. Więcej o przedszkolu na stronę w aktualnościach.

6. Za tydzień II niedziela Wielkiego postu taca na budowę naszego przedszkola.

7. 1 marca Dzień Żołnierzy Wyklętych pamiętajmy w modlitwie.