Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

III NIEDZIELA ADWENTU – 11 grudnia 2016 r.

1. 21 grudnia o godz. 19:00 odbędzie się premiera Koncertu Kolęd w wykonaniu Ełckich Artystów więcej informacji na stronie internetowej Ełckiego Centrum Kultury.

2. 29 grudnia o godz. 19.00 w kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku  wystąpi Golec uOrkiestra – koncert, w którym wybrzmi kilkanaście najpiękniejszych kolęd i pastorałek w etnicznych, góralskich i bardzo klimatycznych aranżacjach. Wstęp wolny.

3.25 pażdziernika 2016 r. zaginął Łukasz Reszkiewicz lat 40, jeśli ktoś miałby informacje na temat zaginionego, proszony jest do zgłoszenia tego rodzinie.

4. W tym roku 100 lecie objawień Matki Bożej Fatimskiej. Prośba Matki Bożej Fatimskiej dotyczy 5 pierwszych sobót miesiąca: spowiedzi , Komunii świętej, odmówienia różańca i 15-minutowej medytacji -wszystko to w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Matki Bożej.

5. Gościłem 27 listopada w parafii pw. św. Aleksandra w Suwałkach, która złożyła ofiarę na tacę 7 500 zł na rzecz naszej parafii. Bóg zapłać. Pamiętajmy w modlitwie o ofiarodawcach.

6. W tym roku planujemy również uruchomić Żywą Szopkę Bożonarodzeniową.

7. Spotkanie Rady Parafialnej dzisiaj o godz. 19.00 na Dużej Sali w Katolickim Przedszkolu. Zapraszam serdecznie.

8. Zachęcam do zapisywania się do Róży Różańcowej rodziców za dzieci. Skontaktuj się z Magdą tel.: 784008916 lub Danusią tel: 662364571. ” Zaproszenie od Matki Bożej” .Czy chcesz by twoje dziecko było otoczone szczególną ochroną Matki Bożej? Nie zwlekaj daj dziecku to, co najlepsze!! Maryja dała nam szczególny dar, z którego nie sposób nie skorzystać.
Różaniec Rodziców jest to modlitwą wspólnotową mająca na celu otaczać ochronnym płaszczem nasze dzieci przed wieloma zagrożeniami, które niesie świat, a także przed zagrożeniami, którymi często stajemy się my sami. Świadomość wspólnej modlitwy i niezachwianej opieki Bożej nad dzieckiem daje rodzicowi niesłychany spokój i często uwalnia od lęków o dziecko, o bezpieczeństwo teraz i w przyszłości. Modlitwa ta, często uzdrawia również relacje w rodzinach. Poświęcenie 4-5 minut dziennie, aby dziecko miało opiekę przez 24 godz., to wspaniała Boża ekonomia – tylko trzeba się na nią zdobyć. To prawdziwy szturm nieba w intencji naszego potomstwa.
Uczestnictwo w Różańcu Rodziców polega na codziennej modlitwie jedną dziesiątką różańca w intencji dzieci. Każdy uczestnik jest członkiem róży składającej się z 20 rodziców, którzy odmawiają w ciągu dnia, w dowolnej chwili, jedną wyznaczoną dziesiątkę różańca. W ten sposób codziennie rodzice odmawiają jeden cały różaniec w intencji dzieci.
„Mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy” – mawiał św. Jan Kasjan. Rodzice modlą się za swoje dzieci w metrze, stojąc samochodem w korku, przy desce do prasowania i w czasie przerwy w pracy. Codziennie dziesiątka różańca. Dziesiątka do dziesiątki i tak płynie w górę nieustanna modlitwa różańcowa rodziców.
Przyłącz się do róży różańcowej za swoje dziecko i inne dzieci z przedszkola. 8 grudnia 2016 ruszamy z inicjatywą wystarczy 5 minut dziennie – „10 zdrowasiek” a dajemy w ten sposób najpiękniejszy prezent naszym dzieciom – i to codziennie – wszystkie łaski związane z odmawianiem różańca w róży (wiele, wiele łask) – pełniej wypełniamy 4 przykazanie.
Pewność, że zawsze każdego dnia ktoś modli się za moje dzieci, nawet wtedy, gdy sam zapomnę – jeśli nikt nie zapomni to codziennie za nasze dzieci odmówiony jest cały różaniec!. Przyłącz się! Do róży zapraszamy nie tylko rodziców, ale również babcie, dziadków, ciocie, wujków i wszystkich chętnych zainteresowanych do przyłączenia się do róży. Nie obawiaj się, odważ się! Będziesz uczestniczyć
w czymś naprawdę pięknym!