Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

II Niedziela Wielkiego Postu – Ad Gentes – 5 marca 2023 r.

1.Dziś w Kościele powszechnym przeżywamy Niedzielę Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy tę Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiary na dzieło pomocy „Ad Gentes”na Krajowy Fundusz Misyjny.

2.W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet! Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach. Kobiety wypełniają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie.

3.Zapraszam na dzień skupienia ze Wspólnotą Ruchu Rodzin Nazaretańskich w najbliższą sobotę 11 marca od godz. 10.00.

4.Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się za tydzień: 12, 13, 14 marca 2023 r. przeprowadzi je ks. Przemysław Zamojski. W poniedziałek i wtorek porządek Mszy św. 7.15 dla dorosłych, 17.00 – dzieci, 18.30 młodzież bierzmowana.

5.Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: – Drogi Krzyżowej godz. 16. 30 w każdy piątek. Nabożeństwo Gorzkich Żali godz. 16.30 w każdą niedzielę. Za udział w tych nabożeństwach możemy otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

6.Podczas rady duszpasterskiej ustaliliśmy, że w poniedziałki będą Msze „ciche” z chwilą osobistej refleksji Słowa Bożego. W pierwsze niedziele przed Mszą poranną będziemy modlić się na różańcu.

7.Tydzień temu zebraliśmy 1370 zł jako pomoc ofiarom wojny na Ukrainie. Bóg Zapłać

8.Za tydzień po Mszy św. o 10.00 poświęcenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci pierwszokomunijnych.

9.W każdy czwartek Wielkiego Postu adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 16.00.
Od 10 do 18. marca po Mszy św. ostatniej wieczornej będziemy uczestniczyć w Nowennie do św. Józefa. Pomyślmy o intencjach w jakich możemy modlić się wzywając wstawiennictwa św. Józefa. Napewno pomodlimy się o ustanie walk i pokój na Ukrainie.