Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

III Niedziela Wielkiego Postu-12 marca 2023 r.

Z wielkim smutkiem przyjmujemy atak na naszego patrona św. Jana Pawła II. Myślę, że osobom starszym które żyły w czasach Jana Pawła II nie trzeba dużo tłumaczyć. Ta świętość i wielkość była widoczna i niepodważalna. Dziś na podstawie dokumentów Służby Bezpieczeństwa usiłuje się oczerniać św. Jana Pawła II. Zachęcam, aby osobom młodym tłumaczyć i wyjaśniać, kim był św. Jana Paweł II. Polecam wywiad z bp. Rysiem, który jako historyk tłumaczy jaka wartość jest dokumentów SB.
https://misyjne.pl/abp-rys-o-zarzutach-przeciwko-janowi-pawlowi-ii-i-kard-sapieze-wideo/
Polecam również inne strony:
Abp Marek Jędraszewski (36min) i Abp G. Ryś (34min).
https://www.radiomaryja.pl/kosciol/ks-abp-m-jedraszewski-trwa-czas-drugiego-zamachu-na-sw-jana-pawla-ii/

ks. Prof Oko (37min), Ubeckie zarzuty o pedofilię narzędziem do walki z Kościołem

Ks.prof P. Bortkiewicz TCH- JP2 papież pokoju i pojednania:

Ks. Prof. dr hab. Robert Skrzypczak (34min)- Krosno VII.2022, Fenomen Karola Wojtyły:

Ks.Prof W. Chrostowski- wspomnienie o św.JP2 (1h:13min)

 

 

W piątek odprawiliśmy drogę krzyżową w intencji opamiętania tych, którzy wydają wyrok piłatowy na św. Jana Pawła II i o wierność narodu Kościołowi Chrystusowemu.

Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. W poniedziałek i wtorek porządek Mszy św. 7.15 dla osób starszych, 17.00 – dzieci, 18.30 młodzież bierzmowana. Zapraszam wszystkich parafian w godzinach, które odpowiadają. Ofiary zebrane w poniedziałek i wtorek to wyraz wdzięczności rekolekcjoniście. Zachęcam do skorzystania z spowiedzi świętej.

Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: – Drogi Krzyżowej godz. 16. 30 w każdy piątek. Nabożeństwo Gorzkich Żali godz. 16.30 w każdą niedzielę. Za udział w tych nabożeństwach możemy otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Rada duszpasterska i ekonomiczna skończyła II kadencję (2018-2023). Dziękujemy za I – II kadencję: p. Wiesławowi Buczko, p. Stanisławowi Strzeleckiemu. Bóg zapłać za zaangażowanie i udział wszystkim członkom. Powołujemy w miejsca wakujące do grona rady: Piotra Jusiel, Ewę Lelmacher, Dawida Kucharskiego, Kacpera Barwikowskiego, Wiolettę Zakrzewską, Marię Arciszewską, Barbarę Tybuś-Banaś.
Trwamy w nowennie do św. Józefa po Mszach św. o godz. 17.00.
Skład Parafialnej Rady Duszpasterskiej III kadencja 2023 – 2028:
(17 osób ) :
1. Kazimierz Zakrzewski
2. Magda Jurek
3. Ewa Lelmacher
4.Marek Klukiewicz
5.Bożena Laskowska
6.Donata Mierzwińska
7.Anna Miszkiel Borkowska
8.Ewa Piercewicz
9.Wojciech Skowysz
10.Jolanta Waszkiewicz
11.Katarzyna Żywno
12.Wioletta Zakrzewska
13. Maria Arciszewska
14.Jan Olszewski
15.Dawid Kucharski
16.Kacper Barwikowski
17.Barbara Tybuś-Banaś

Skład Parafialnej Rady Ekonomicznej (4 osób) :
1.Janusz Bondziul
2.Piotr Jusiel
3.Beata Glińska
4.Mariusz Laskowski