II Niedziela Zmartwychwstania – Niedziela Miłosierdzia Bożego – 7 kwietnia 2024 r.

1. Dzisiejszą Niedzielą Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy Parafialne Misje Święte, które potrwają do czwartku. Gorąco zapraszam wszystkich do udziału każdego dnia. Zwłaszcza też dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej z rodzicami oraz młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania. Zapraszajmy wszystkich.
    Hasłem Misji Parafialnych są słowa: Czas dla Jezusa.2. Porządek Misji świętych: od poniedziałku do czwartku spotykamy się na naukach misyjnych i Mszach św. o godzinie:
    15.00 – zwłaszcza dla osób starszych
    17.00 – dla rodziców z dziećmi
    19.00 – dla pracujących
    Zachęcam do czynnego udziału.

Szczegóły programu misji parafialnych na folderach.

3. Jutro w poniedziałek 8 kwietnia przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. porządek misyjny: 15.00, 17.00, 19.00. Jest to dzień świętości życia. Za tydzień 3 niedziela Wielkanocy jest to Niedziela Biblijna.

4.W środę o 20.30 będziemy uczestniczyć w Procesji Światła ruszymy wokół kościoła i szkoły podstawowej nr 5 z pochodniami i świecami rozważając spotkania ze Zmartwychwstałym Chrystusem.

5. Ofiary zebrane podczas misji w tygodniu przeznaczone są na rzecz Centrum Ewangelizacji w Ostrowi Mazowieckiej prowadzone przez księży rekolekcjonistów.

6. Na terytorium Polski jest codziennie możliwość uzyskania odpustu zupełnego za pobożne odmówienie Koronki do miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy przed Najświętszym Sakramentem.