III Niedziela Wielkanocna – Biblijna- 14 kwietnia 2024 r.

1. Obchodzimy Niedzielę Biblijną. Hasłem są słowa: „Powołani do Wspólnoty – KOMUNII z Bogiem i Bliźnimi w Kościele”. Życzmy sobie, aby BIBLIA stała się codzienną Lekturą każdego z nas.
  2. Dzisiaj obchodzimy święto Chrztu Polski z okazji rocznicy 14 kwietnia 966 r,.
  3. Przewodniczący Episkopatu Polski apeluje o MODLITWĘ W INTENCJI OCHRONY ŻYCIA OSÓB NIENARODZONYCH:

„Życie jest darem Bożym i jako takie jest niezbywalnym prawem każdego człowieka, dlatego trzeba je chronić i wspierać na każdym etapie jego rozwoju. Szacunek wobec życia, które należy do najważniejszych wartości, jest jedną z podstawowych powinności każdego człowieka. …”

1. Za tydzień 21 kwietnia przeżywać będziemy Niedzielę Dobrego Pasterza. Módlmy się w Intencji nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych oraz w Intencjach Pasterzy „Owczarni Chrystusowej”.
  2. W poniedziałek po Mszy św. o 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, prowadzi Odnowa w Duchu Świętym . Będziemy wielbić Pana za czas Misji Świętych.
  3. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym, służącym Pomocą w czasie Misji Świętych. Niech Dobry Bóg sam wynagrodzi.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.