III Niedziela Wielkiego Postu – 23 marca 2014r.

1. Dzisiaj w niedzielę 23 marca rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne, które głosi ks. Wojciech Luto proboszcz parafii św. Brata Alberta w Chełchach.

– w niedzielę porządek Mszy św. niedzielny,

– w poniedziałek godz. 9.00, 11.00 dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5, następnie 17.00 (nabożeństwo i nowenna) i 18.30 dla ogółu parafian w tym bierzmowanych.

– we wtorek godz. 9.00 dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 5, godz. 11.00 dla dorosłych i następnie godz. 17.00 i 18.30.

Rekolekcje wielkopostne w parafii  pw. bł. Jana Pawła II

23 marca 2014 r. – niedziela

8.00 – Msza św. Rekolekcyjna  11.00 –  Msza św. rekolekcyjna

16.30 – Nabożeństwo Gorzkich Żali  17.00 –  Msza św. rekolekcyjna

24 marca 2014r. – poniedziałek

godz. 9.00 –  Msza św. dla dzieci   (klasy III możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty)

godz. 10.00 – film animowany „Jan Paweł II”

godz. 11.00 – Msza św. dla dzieci   ( Msza św. i możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty    Klasy IV –VI

godz. 17.00 – Msza św. dla dorosłych (przyg. Akcja Katolicka)

godz. 18.30 – Msza św. dla pracujących i kandydatów do bierzmowania. ( przyg. Odnowa w Duchu Świętym Apostołowie Pana)

25 marca 2014r. – wtorek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

godz. 9.00 –  Msza św. (możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty) Klasy III – VI

godz. 10.30 – Koncert Seminaryjnego zespołu „Effatha” w kościele św. Rafała Kalinowskiego

godzi.  11.00 – Msza św. Parafialna (przyg. Wspólnota Różańcowa)

godz. 17.00 – Msza św. dla dorosłych  (przyg. Ruch Rodzin Nazaretańskich)

godz. 18.30 – Msza św. dla pracujących i kandydatów do bierzmowania.
(przyg. Róża różancowa rodziców za dzieci)

2.  Jutro w poniedziałek o 17.00 kolejny V dzień Nowenny do Jana Pawła II. Zapraszam do udziału.
3. Caritas organizuje zbiórkę żywności na rzecz najuboższych do kartonu w kruchcie ( np. przychodząc na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej). Zachęcam do nabycia świecy pachałków na stól wielkanocny. Koszt 6 zł. na rzecz najuboższych.

4. Zachęcam do złożenia ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego w zakrysti czy też do puszki przy gazetach. Niech każda rodzina może nawet skromny, ale niech złoży datek na kwiaty i udekorowanie grobu.

5. 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego  porządek rekolekcyjny. Dzień Świętości Życia. Możliwość Duchowej Adopcji.

6. Zachęcam dzieci do udziału w konkursie pieśni o Janie Pawle II jak również konkursie recytatorskim poezji o JP II czy Jana Pawła II .

8. Organizowana jest  pielgrzymka : Śladami św. Jana Pawła II  dziękując za kanonizację   w dniach 12.06 – 14.06.2014 , 3 DNI, 300 ZŁ  (parafia bł. JP II i Szkoła nr 5 M. Konopnickiej) skierowana do dzieci z klas   III-VI

9. Nabożeństwa Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej.

10. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca zbierzemy ofiary na tacę tym razem na rzecz WSD w Ełku. Obecnie jak wiemy trwają prace przy wykończeniu nowej Kaplicy Seminaryjnej i Biblioteki. Niech to będzie nasz dar serca.

12. Mamy nową stronę parafialną wykonał pan Daniel Sosnowski nasz parafianin (ma swoją firmę komputerową), administruje pani Basia Tybuś, zdjęcia p. Zbyszek Chojęta. Bóg zapłać. Zachęcam..