II Niedziela Wielkiego Postu – 16 marca 2014 r.

1. Gościmy młodzież z Gimnazjum im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Po mszy zbiorą do puszki ofiary na wsparcie wyjazdu na kanonizację JP II.

2. Zapraszamy serdecznie dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa wielkopostne:

• Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 16:30.
  • Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 16:30.
    Szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej z rodzicami oraz młodzież przygotowującą się do bierzmowania.

3.  Jutro w poniedziałek o 17.00 kolejny IV dzień Nowenny do Jana Pawła II. Zapraszam do udziału.

4. Caritas organizuje zbiórkę żywności na rzecz najuboższych do kartonu w kruchcie (np. przychodząc na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej).

5. Za tydzień, w niedzielę 23 marca rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne, które wygłosi ks. Wojciech Luto proboszcz parafii św. Brata Alberta w Chełchach.

– w niedzielę porządek Mszy św. niedzielny,

– w poniedziałek godz. 9.00, 11.00 dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5, następnie 17.00 (nabożeństwo i nowenna) i 18.30 dla ogółu parafian w tym kandydatów do bierzmowania.

– we wtorek godz. 9.00 dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 5, godz. 11.00 dla dorosłych i następnie godz. 17.00 i 18.30. Ofiary, które zbierze w poniedzialek i wtorek nasz rekolekcjonista przeznaczone zostaną na budowę kościoła w Chełchach. Fundament już jest.

6. Zachęcam do złożenia ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Niech każda rodzina może nawet skromny, ale niech złoży datek na kwiaty i udekorowanie grobu.

7. W tym tygodniu w środę 19 marca przypada Uroczystość św. Józefa. Porządek Mszy św. 8.00 i 17.00. Zapraszam serdecznie. Wielki Orędownik spraw trudnych i Kościoła.

8. Zachęcam dzieci do udziału w konkursie pieśni o Janie Pawle II jak również konkursie recytatorskim poezji o JP II.

9. Organizowana jest pielgrzymka dla dzieci szkolnych: Śladami św. Jana Pawła II dziękując za kanonizację, w dniach 12-14.06.2014.