IV Niedziela Wielkiego Postu – 6 marca 2016 r.

1. W najbliższy piątek 11 marca nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Osiedla. Rozpoczęcie o godz. 19.00 w kościele pw. św. Rafała Kalinowskiego. Zakończenie u nas w Kaplicy. Weźmy czynny udział będzie to świadectwo wiary, również angażując się przy niesieniu krzyża. Drogi Krzyżowej w kaplicy o 16.30 tego dnia nie będzie nie będzie.
2. Również w piątek o godz. 19.00 z naszej kaplicy ruszy droga krzyżowa miejska dla mężczyzn do Katedry Ełckiej. Zachęcam mężczyzn.
3. Ponawiam zachętę do złożenia ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Na razie wpłynęło ok. 300 zł. Zachęcam, aby każda rodzina złożyła na ten cel nawet skromną ofiarę.
4. Caritas rozprowadza paschaliki wilkanocne . Symbol pomocy najbiedniejszym. Koszt 6 zł.
5. Zgodnie z sugestią rady parafialnej przed każdą Mszą św. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego
6. Episkopat Polski zachęca do obejrzenia w wielkim poście filmu ” Cierń Boga”.
7. Za tydzień taca na planowane prace w parafii.
8. Zapraszam na Msze świętą i modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała w najbliższy czwartek 10 marca o godz. 19.00. Zachęcamy do składania indywidualnych intencji modlitewnych do skrzyneczki wystawionej na ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Zostaną one także objęte modlitwą indywidualną.
9. Nasze Katolickie Przedszkole ” U Lolka” im. św. Jana Pawła II prowadzi zapisy na nowy rok szkolny 2016/2017. Od kwietnia planujemy otworzyć III grupę przedszkolną.
10. Za tydzień13.03. 2016 r. w czasie Mszy Św. o godz. 11:00 poświęcimy książeczki dzieciom klas III przygotowujących się do sakramentu I Komunii Świętej.
11. 13 marca po Mszy św. o godz.11:00 będzie możliwość zakupu używanych alb. Prosimy aby rodzice obecnych klas IV, którzy dysponują albami w dobrym stanie przynieśli je za tydzień.