Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

III Niedziela Zwykła – 21 stycznia 2024 r.

1.Dzisiejsza niedziela, decyzją papieża Franciszka obchodzona jest już po raz piąty w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Jest to wspólne dziękczynienie Bogu za ten wielki dar, jakim jest Biblia.

2.W dzisiejszą niedzielę, przypada Dzień Babci, a w poniedziałek (22.01) Dzień Dziadka.
Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach w ich intencji szczególnie, za żyjących i tych,
którzy już odeszli do Domu Ojca. Bardzo często tyle im zawdzięczamy!

 

  1. Do czwartku (25.01) w całym Kościele, trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Jest to czas szczególnej modlitwy chrześcijan różnych wyznań z całego świata za siebie nawzajem, aby miłość i wzajemny szacunek, były naszym znakiem rozpoznawczym w całym świecie.

4.W tym roku przy kolędzie zebraliśmy na Kościół kwotę 51 210 zł . Odwiedziliśmy 680 rodzin w parafii.

5.Spotkanie opłatkowe przedstawicieli wspólnot i grup, rady duszpasterskiej i ekonomicznej w dniu dzisiejszym o 15.00 rozpoczniemy Koronką do miłosierdzia Bożego w kaplicy.

6.W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w sympozjum naukowym, które odbędzie się w sobotę 27 stycznia 2024 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Ełku. Temat tegorocznej konferencji brzmi: Wspólna droga – różne zadania. Świeccy i duchowni w Kościele”. Program konferencji znajduje się w kruchcie na plakacie. Osoby, które zdecydują się wziąć udział w sympozjum bardzo proszę o potwierdzenie obecności do 25 stycznia (e-mail: wsd@diecezja.elk.pl). ks. dr Marcin Sieńkowski  -rektor WSD w Ełku

7.Zachęcam do czytania Martyri i gazet katolickich.

8.Na Mszach świętych 28 stycznia o godz. 8:00, 10.00, 11:30 będzie s. Clareta Fečová z Łagiewnik, która opowie o działaniu miłosiernego Boga w Stowarzyszeniu Faustinum.