Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 7 maja 2017 r.

1.Zapraszam dzieci, młodzież i wszystkich parafian na nabożeństwa majowe o godz. 16.40.
2.Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza, odwiedził nas ze Słowem Bożym ks. Sławomir Cimochowski. Ofiary zebrane po Mszy św. są przeznaczone jako pomoc dla misjonarza. Zachęcam do złożenia solidniejszych ofiar. To nasz dar na misje. Jutro uroczystość św. Stanisław biskupa i męczennika, głównego patrona naszej Ojczyzny.
3.13 maja przypada uroczystość I Komunii Świętej. Mszę św. o godz. 9.30 i 12.00. Od wtorku rozpoczynamy porządki świątyni w związku z przygotowaniami do uroczystości I Komunii Św.
4.We wtorek 9.V po Mszy Św. o godzinie 18:00 zapraszamy mężczyzn – tatusiów klasy A i B do sprzątnięcia obejścia kaplicy, pozamiatania chodników, skoszenia trawy (kto ma wykaszarkę można zabrać ze sobą), zebrania kamieni, itp.

5. We wtorek 9.V po Mszy Św.zapraszamy mamy z klasy: C i D, F do posprzątania chóru, schodów, zakrystii, wytrzepania chodników, sprzątanie wnętrza świątyni, umycia okien, drzwi, odkurzania.

6. W środę 10.V po próbie ok. godz. 19:00 zapraszamy rodziców uczestniczących w udekorowaniu świątyni do zawieszenia dekoracji.

8. W czwartek o godz. 19.00 spowiedz w parafii rodzin przeżywających I Komuniię Świętą i Sakrament Bierzmowania. Po pólgodzinnej adoracji ok. 19.30 będzie Msza św. dla bierzmowanych,również serdecznie zapraszamy rodziców bierzmowanych na Eucharystię.

9. W piątek 12.05 po Mszy Św. wieczornej godz. 17.30 zaprszamy mamy klasy G i H oraz spoza SP5 do ostatecznego przygotowania świątyni do uroczystości.

Mamy 107 dzieci do sakramentu czyli ponad 200 rodziców do pomocy
w przygotowaniu tak ważnej uroczystości dla dzieci naszej parafii. Zaangażujmy się wszyscy, aby uroczystość była pięknym i wspaniałym przeżyciem.
Bardzo prosimy, aby każdy przyszedł ze swoim sprzętem (mopami, ściereczkami, środkami czystości itd.)

10.Dzisiaj po Mszy Świętej pani katechetka rozda kartki do spowiedzi, które dzieci przynoszą ze sobą do spowiedzi w piątek i zostawiają u spowiedników.

11.W piątek 12 maja 2017 r. o godzinie 15:45 nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych i pierwsza spowiedź dzieci. Dzieci przychodzą ubrane w strojach apelowych (dziewczynki – biała bluzka, ciemna spódnica, chłopcy – biała koszula, ciemne spodnie lub garnitur) i ze świecami od chrztu św. Od 16.00 spowiedź dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.

12. W sobotę przybywa do nas Figura Matki Bożej Fatimskiej z Sanktuarium MBF przy katedrze.13 maja udajemy się do Katedry na godzinę 20.00, aby uroczyście przyprowadzić Matkę Bożą do naszej świątyni. W procesji biorą udział dzieci I Komunijne z rodzicami, jak również młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania. Ojcowie dzieci i młodzieży będą poproszeni do niesienia figury Matki Bożej Fatimskiej. Po przyprowadzeni Matki Bożej i powitaniu udajemy się do domów.
13. 16 maja o godz. 19.00 młodzież przyjmie sakrament bierzmowania. Dzisiaj po Mszy o godz. 11.00 zakończenie formacji, a o godz. 19.00 próba do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
14. 18.00 maja w czwartek w kaplicy o godz. 17.30 zapraszamy na przedstawienie „ Dzieci z Fatimy”
15. Trwają zapisy: 20 V. rajd rowerowy, 10 VI. Grodno i 17 VI Wilno. Zapraszam.