Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA Dobrego Pasterza 11 maja

 1. Jak widzimy udało się zakupić za 4 600 zł wykładzinę na posadzkę. Bóg zapłać Januszowi Bondziul i jego firmie Bud Max za pomalowanie słupów lakierem ognioodpornym i położenie wykładziny. Inspektorowi Wiesławowi Buczko  za wsparcie prowadzonych prac.
 2. Za tydzień rozpoczynamy Misje święte. Mam nadzieję, że każda rodzina otrzymała folder z programem Misji i peregrynacji MB Częstochowskiej. Kto nie ma proszę o zabranie ze sobą . W czwartek 17. 30 spotkanie organizacyjne udekorowania ulic, kaplicy i otoczenia. Są wyznaczone osoby, ale niech każdy czuje się współodpowiedzialny. Z chęcią odpowiadajmy na prośbę o wsparcie udekorowania naszej parafii.
 3. W piątek 16 dzień miesiąca- Msza za Ojczyznę, serdecznie zapraszam wszystkich. Przypada wspomnienie św. Andrzeja Boboli jednego z głównych patronów Ojczyzny.
 4. Ze względu na peregrynacje w Nowej Wsi  spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej w piątek o 15.30 (odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i spowiedź). Przychodzimy na galowo i ze świecami.
 5. Przypominam dzisiaj wychodząc ze Mszy złożymy ofiarę na fundusz związany z peregrynacją: dekoracje, kwiaty, zakończenie peregrynacji w diecezji. Postarajmy się od serca wesprzeć ten fundusz. Propozycje dekoracji okien naszych domów  na peregrynację znajdują się na drzwiach kaplicy można w tygodniu nabyć w zakrystii, lub w księgarni św. Jerzego. Koszt 3,5 zł. Udekorujmy dla Matki Bożej zwłaszcza na trasie przejścia obrazu: ul. JP II i św. Maksymiliana Kolbe, niech przypomina, że oczekujemy.
 6. W środę o godz. 18.00 odbyło się spotkanie duszpasterskiej i ekonomicznej rady parafialnej, przedstawiłem plan koncepcyjny zagospodarowania terenu z wrysowaną plebanią, przedszkolem, kościołem. Ogólnie projekt podobał się pracujemy nad kalkulacją i możliwością realizacji (plebanii , przedszkola).

7. Caritas Diecezji Ełckiej organizuje kolonie dla dzieci z rodzin ubogich i wielodzietnych w wieku od 10- 16 lat (Orzysz, Świętajno – 8 dni). Z naszej parafii możne jechać 4- ro dzieci. Prosimy zgłaszać się do 20 maja po         wnioski do zakrystii.

8.Osoby koordynujące udekorowanie na peregrynację Matki Bożej Częstochowskiej.

Spotkanie w  najbliższy czwartek o godz. 17. 30 ustalenie planu i sposobu dekorowania.

 • odpowiedzialni za kościół : Bożena Laskowska, Wiesław Buczko, Grażyna Wielgat, Gosia Solińska, Osińska

 

 • odpowiedzialni  za ul. Jana Pawła II:  Basia Jabłońska, Halinka Gęślicka, Ewa Lelmacher,  Wiesław Abrycki,  Renata Rochowicz, Obrycka Barbara, Basia Barwikowska, Wioletta Zakrzewska,

 

 • odpowiedzialne za ul. Kolbego: Jolanta Waszkiewicz, Bożena Sokolska, Joanna Kadłubowska, Basia Brdyś. Agnieszka Ejsmont, Magda Jurek, Beata Krauze.

 

 • odpowiedzialni za otoczenie kościoła:
  Katarzyna Żywno, Zofia Łosiewicz, Mariusz Laskowski,, Kosiorek Radosław, Stanisław Strzelecki, Beata Skowysz, Kochanowski, Mużyło Anna, Dorota Kruszewska.

9. Wkrótce w tygodniu szczegóły na stronie osób odpowiedzialnych przy niesieniu Obrazu czy podczas liturgii peregrynacji.

10. Jest organizowana PIELGRZYMKA DO OBÓR DO SANKTUARIUM MATKI BOSKIEJ  BOLESNEJ. DATA 21.06.2014 –  Informacje u  Magdaleny Szczepura kom.  501 59 83 82, mail: m.szczepura@murbet.com.pl. WYJAZD GODZ 5.00 RANO  I POWRÓT MYSLE DO PÓŁNOCY. KOSZT 70 ZŁ , O       GODZ 11.00  – RÓŻANIEC, GODZ. 12.00 – MSZA SWIETA,  PO MSZY ŚWIĘTEJ PRZERWA, NA OBIAD, ZAKUP SZKAPLERZA, JEŻELI KTOS BĘDZIE CHCIAŁ DO NIEGO PRZYSTAPIĆ, ZAKUP PAMIĄTEK,  GODZ.    15.00 KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, POTEM POŚWIECENIE SZKAPLERZY I  PRZYJĘCIE SZATY MARYI CZYLI SZKAPLERZA. WYJAZD GODZ 17.30 – 18.00

11. Nastąpiła zmiana w sposób szczególny będziemy modlili się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II w każdy wtorek tygodnia o godz. 17.00 i po będzie nabożeństwo.