IV Niedziela Wielkanocy – 30 kwietnia 2023 r.

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Podczas tego Tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczamy na utrzymanie i potrzeby WSD w Ełku.

1. Od jutra rozpoczyna się miesiąc maryjny maj. Codziennie będziemy gromadzili się wokół ołtarza na Eucharystii i na majowym nabożeństwie. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie o godz. 16.30. Od jutra również o 19.30 będzie można modlić się litanią na naszej działce przy Matce Bożej przed Chruścielami. Możemy tam udać się na przykład rowerami.

1. Dzień 1 maja – to także Święto Pracy i wspomnienie Świętego Józefa Robotnika, zachęcam, aby żarliwie prosić o godziwą pracę.

1. We wtorek, 2 maja, przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy też rodaków żyjących poza granicami naszej ojczyzny. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag, aby w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

1. W kalendarzu liturgicznym 3 maja celebrujemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane o godz. 8.00, 10.00, 11.30, 17.00.

1. W czwartek, we wspomnienie św. Floriana, modlić się będziemy za naszych strażaków.

1. Również w tym tygodniu, w sobotę, 6 maja, przypada święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek – przypominam o kolejnym dniu rekolekcyjnym o godz. 18.00. Pamiętajmy pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek i pierwszą sobotę od 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

1. Bóg zapłać za ofiary na utrzymanie i potrzeby naszej parafii. Planujemy ogrodzić naszą działkę „Ogród Maryi”

1. U Pań katechetek zapisy na wyjazd na 27 maja do Sanktuarium w Studzienicznej na dzień dziecka, pływanie statkiem. Koszt 30 zł.