Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

V Niedziela Wielkanocy – 7 maja 2023 r.

  1. Dziś kolejna – piąta niedziela Wielkanocy. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po mszy św. o godz. 8.00, comiesięczne spotkanie Kół Różańcowych naszej parafii.

2. W poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Będziemy więc prosić Świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte.

3. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. W tym dniu Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci w naszej parafii o godz. 10.00 i 12.00. Otoczmy modlitwą dzieci, które po raz pierwszy przystąpią do sakramentu spowiedzi świętej i Komunii Świętej.

Mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w święte życie Jana Pawła II, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.

4. W następną niedzielę 15 maja będziemy gościć w naszej parafii Siostry Benedyktynki Misjonarki, które podzielą się z nami świadectwem o posłudze misyjnej i zaproponują nam udział w loterii fantowej, z której dochód będzie przeznaczony na wsparcie misji Sióstr Benedyktynek Misjonarek w Ekwadorze, a konkretnie na prowadzoną przez Siostry w Santo Domingo świetlicę dla najuboższych dzieci z ich dzielnicy. Po każdej Mszy Świętej będzie można nabyć fanty – cena losu 10 zł. Zachęcam do włączenia się w to piękne dzieło pomocy.”

 

5.Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej o godz. 16.30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo!

6.W niedzielę, 10 września 2023 roku o godz. 10.00 w Markowej k. Łańcuta (województwo podkarpackie) odbędą się Uroczystości beatyfikacyjne Rodziny Ulmów. W związku z powyższym, uprzejmie proszę zainteresowanych wyjazdem autokarowym o zgłoszenia do 25 maja.

7. Serdeczne słowa wdzięczności składam wszystkim, którzy swoimi ofiarami utrzymują naszą parafię.

8. 21 maja będziemy obchodzić Komunię rocznicową. Proszę rodziców o przygotowanie się duchowe i obecność z dziećmi w stanie łaski uświęcającej o godz. 10.00.