Aktualności

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

KOMUNIKAT BISKUPA EŁCKIEGO O MODLITWIE W INTENCJI OJCZYZNY

W duchu wiary i odpowiedzialności; w trosce o obecny i przyszły kształt naszego Narodu i Ojczyzny, zalecam, aby począwszy od Uroczystości Narodzenia Pańskiego aż do Święta Ofiarowania Pańskiego, odmawiano podczas każdej Mszy świętej, przed błogosławieństwem końcowym, „Modlitwę za Ojczyznę” Sługi Bożego ks. Piotra Skargi.

Proszę, aby w modlitwie wiernych przez cały rok, były uwzględniane  intencje za Ojczyznę. Zachęcam również do modlitwy różańcowej i Koronki do Bożego Miłosierdzia w tej intencji.

Zachęcam również Duszpasterzy i Wiernych, aby łączyli się duchowo ze mną, gdy będę o północy dnia 1 stycznia 2017 roku, w Katedrze Ełckiej sprawował  Eucharystię w intencji Ojczyzny.

Wszystkim włączającym się w modlitwę za Ojczyznę udzielam z serca pasterskiego błogosławieństwa.

+Jerzy Mazur

BISKUP EŁCKI

Tekst modlitwy:

 Boże, Rządco i Panie narodów, z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać, a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej, błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna, chwałę przynosiła Imieniowi Twemu a syny swe wiodła ku szczęśliwości.

Wszechmogący wieczny Boże, spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej, byśmy jej i ludowi Twemu, swoich pożytków zapomniawszy, mogli służyć uczciwie.

Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje, rządy kraju naszego sprawujące, by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen