Aktualności

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

„Śpiewajmy i grajmy Mu…” – Parafialny Przegląd Kolęd i Pastorałek

W niedzielę 8 stycznia 2017r. w kościele pw. św. Jana Pawła II odbył się V Jubileuszowy Przegląd Kolęd i Pastorałek pod hasłem: „Śpiewajmy i grajmy Mu…”. Celem przeglądu było: kultywowanie  pięknej, polskiej tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, rozwijanie wrażliwości przez śpiew i tworzenie wspólnoty oraz wdrażanie dzieci i młodzieży do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym parafii. Do przeglądu zgłosiło się 24 uczestników, którzy wystąpili w trzech kategoriach wiekowych: przedszkole i kl. I, kl. II-III i kl. IV-VI i gościnnie jedna solistka z gimnazjum. Poziom przeglądu był bardzo wysoki. Dzieci pięknie śpiewały znane kolędy np. „Przybieżeli do Betlejem”, „Gdy śliczna Panna”, „Lulajże Jezuniu”, „Kolęda dla nieobecnych” i  „Tobie mały Panie”, a także mniej znane pastorałki np. „Nie miały aniołki”, „Choinkowe święta” i piosenki opisujące najpiękniejsze święta w roku, nadające się do słuchania przez całą rodzinę i bardzo na czasie np. „List do św. Mikołaja” i „Wolne krzesło przy stole”. W przygotowanie dzieci zaangażowali się pięknie rodzice, którzy akompaniowali na różnych instrumentach.  Rzeczywiście  było to śpiewanie i granie, uwielbienie Syna Bożego, który przyjął ciało z Maryi Dziewicy  i zamieszkał między nami.

Komisja konkursowa w składzie: p. Anna Borkowska- Miszkiel, Siostra Tabita ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia i p. Mariusz Laskowski po wysłuchaniu wszystkich uczestników i kierując się określonymi regulaminem kryteriami wyłoniła laureatów i wyróżnionych.

W  kategorii przedszkole i kl. I:

1.Bruszkiewicz Lena – 6 lat – „Mario, czy Ty wiesz”

2.Papież Ryszard – 6 lat – „Gore gwiazda”

3.Romanowski Gabriel – 6 lat – „List do św. Mikołaja”

Wyróżnienie – Jusiel Emilia – 6 lat „Gdy śliczna Panna” – akompaniament p. M. Jusiel – gitara i p. A. Papież – kontrabas

W kategorii kl. II –III:

1.Klimach Magdalena – kl. II – „Lulajże Jezuniu” akompaniament własny na skrzypcach i p. M. Klimach – gitara

Milewska Natalia – kl. II – „Jezus Malusieńki” – akompaniament własny na keyboardzie

2.Mirończuk Milena – kl. II – „Kolęda dla nieobecnych”

Dobrzycka Wiktoria – kl. II – „Kolęda dla nieobecnych”

3.Żywno Paweł – kl. II – „Gdy śliczna Panna” –  akompaniament na saksofonie – Damian Żywno – kl. VI

W kategorii kl. IV –VI:

1.Więcko Martyna – kl. IV – „Tobie mały Panie”

2.Orłowska Patrycja – kl. V – „Tobie mały Panie”

3.Witkowska Maria – kl. IV – „Gdy śliczna Panna”

Wyróżnienia:  Baranowska Oliwia – kl. V – „Oj Maluśki, Maluśki”, Żmijewska Aleksandra – kl. V i siostra Żmijewska Ewa  – kl. I – gimnazjum – „Mario, czy Ty wiesz” i Piotrowski Jakub Jan – kl. VI – „Przybieżeli do Betlejem”.

Romanowska Emilia –  kl. I gimnazjum – „Wolne krzesło przy stole” – nagroda specjalna.

Laureaci i wyróżnieni otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez Proboszcza ks. dra Tadeusza Białousa. Nagrodę specjalną ufundowała s. Tabita. Wszyscy uczestnicy Przeglądu Kolęd i Pastorałek zostali obdarowani drobnymi prezencikami i słodkościami. Ksiądz Proboszcz podziękował komisji konkursowej i współorganizatorkom przeglądu: p. Marii Chaberek i p. Magdalenie Lubartowicz, a także  Mateuszowi Szumskiemu za profesjonalne nagłośnienie i obsługę techniczną, a w sposób szczególny wszystkim uczestnikom, rodzicom i wszystkim parafianom za udział w kolędowaniu. Razem tworzymy historię parafii i jej piękną tradycję.   Patron parafii św. Jan Paweł II mówił: „Kolędy nie tylko należą do naszej historii, lecz poniekąd tworzą naszą historię narodową i chrześcijańską.”

Maria Chaberek