Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

Niedziela Odpustowa -19 października

1.   Nabożeństwa różańcowe pół godz. przed wieczorną Mszą św. – o godz. 16.30. Zachęcam Parafian do uczestnictwa.

19 niedziela  – bierzmowani

20 poniedziałek – dzieci

21 wtorek – Ruch Rodzin Nazaretańskich

22 środa – dzieci

23 czwartek –  róża różancowa rodziców za dzieci

24 piątek –  rodzice ministrantów i scholi

25 sobota – ministranci

26  niedziela – bierzmowani

2.    Szkolne Koło Caritas w Szkole Podstawowej nr 5 im. Marii Konopnickiej we współpracy z parafią pw. św. Jana Pawła II w Ełku, w  odpowiedzi na prośbę misjonarza z Diecezji Ełckiej pracującego w Boliwii ks. Sławomira Cimochowskiego, organizuje akcję charytatywną pod hasłem „Podarować radość dzieciom z Boliwii”.

Akcja będzie przebiegała w dniach od 20 października do 1 listopada 2014 r.  Prosimy o podarowanie w dobrym stanie zabawek np. lalki, maskotki, puzzle, skakanki, piłki itp. Najlepsze będą zabawki trwałe, nietłukące się, gdyż będziemy je wysyłać w worku pocztowym do Boliwii. Zabawki, które zdecydujecie się przekazać dzieciom z tak odległego kraju będą przeznaczone im na prezenty bożonarodzeniowe. Święty Jan Paweł II mówił: „Drodzy chłopcy i dziewczęta, wy jesteście nadzieją ludzkości. Niech miłość Chrystusa rozszerzy się dzięki wam na wasze otoczenie, na wasze rodziny i na cały świat”.

Zabawki można przynosić do kaplicy pw. św. Jana Pawła II (przed nabożeństwem różańcowym), do Szkoły przy ul. św. Maksymiliana M. Kolbego do p. Marii Chaberek, a przy ul. ks. J. Popiełuszki do p. Magdaleny Lubartowicz.

3. Odnowa w Duchu Świętym „Apostołowie Pana” zapraszają na „Wieczór ku Czci Świętego Jana Pawła II”. Spotkanie rozpocznie się w środę o godzinie 19.00 Mszą Św. następnie odprawione zostanie nabożeństwo za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II i wspólna agapa.

4.  „Nie lękajcie się świętości” W ramach obchodów XIV Dnia Papieskiego „Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie”, w niedzielę 12 października 2014r. w Kościele  pw. św. Jana Pawła II w Ełku odbył się  Parafialny Festiwal Pieśni  Religijnej ku czci Wielkiego Patrona. Celem festiwalu było:  rozbudzanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowania życiem i nauczaniem św. Jana Pawła II, kształtowanie postawy wdzięczności Panu Bogu za dar świętości Patrona, popularyzacja pieśni religijnej i integracja środowiska katolickiego dzieci i młodzieży. Do udziału  w festiwalu, który miał  formę konkursu zgłosiło się 16 uczestników. Występy  oceniała komisja konkursowa w składzie: p. Anna Borkowska – Miszkiel, p. Anna Czajka, p. Barbara Kurzyna i p. Mariusz Laskowski. Komisja zgodnie orzekła, że wszystkie występy były na wysokim poziomie i pięknie nawiązywały do życia św. Jana Pawła II oraz Jego nauczania.  Po wysłuchaniu wszystkich uczestników i po długiej  naradzie komisja przyznała nagrody i wyróżnienia w kategorii  klas I – III:

1. Martyna Więcko – kl. II d

2. Justyna Marecka –  kl. III d i Benjamin Truchel – kl. III a

3. Julia Filipkowska – kl. I c

wyróżnienie – Magdalena Sypytkowska – kl. II d

w kategorii klas IV – VI:

1. Jakub Więcko – kl. VI d

2.Wiktoria Bagińska – kl. V c

3. Patryk Jagłowski – kl. IV

4. Emilia Romanowska – kl. V d

wyróżnienia – Nadzieja Zofia Mastykarz – kl. IV b, Oliwia Szorc – kl. IV d i Oliwia Mitrofan – kl. IV d, Michał Sowalski – kl. V c

Wszyscy uczestnicy konkursu z rodzinami, komisja konkursowa, harcerze i licznie zgromadzeni parafianie wspólnie modlili się uczestnicząc w Eucharystii sprawowanej przez goszczącego w parafii misjonarza z Diecezji Ełckiej pracującego w Boliwii ks. Sławomira Cimochowskiego i ks. Proboszcza Tadeusza Białousa, który w niedzielę  obchodził 40 urodziny. Po Mszy Świętej laureaci i osoby wyróżnione otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez ks. Proboszcza. Na zakończenie nastąpiło odśpiewanie tradycyjnego 100 lat ks. Proboszczowi i degustacja tortu urodzinowego. Święty Jan Paweł II błogosławił wszystkim z nieba i z pewnością mówił: „Jestem radosny, wy też bądźcie!”/ Bóg zapłać katechetce Maria Chaberek za wielki wkład w organizację.

5.  Dzisiaj odpust parafialny na każdej Mszy św. / 8, 11 i 17 / swoje świadectwo będą głosić członkowie ruchu Gloriosa Trinita. / ruch polsko – włoski / z kapłanem. Po Mszy o 11.00 procesja odpustowa. Bardzo serdecznie zapraszam na adorację po Mszy Św. Wieczornej. Adoracje poprowadzi grupa ewangelizacyjna. Zarówno w dniu dzisiejszym po każdej Mszy ucałowanie relikwii krwi św. Jana Pawła II, jak również 22 października we wspomnienie św. Jana Pawła II.

6. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień misyjny. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Misyjna.

7. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów, jak również przygotowaniu kartek na wypominki jednorazowe i Mszę Nowennową za zmarłych.

8. Można nabyć książkę „Rygałówka. Parafia i jej okolice”. Koszt 25 zł.

9. Dzisiaj liczenie wiernych w diecezji,  proszę powoli wychodzić z kościoła.