Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

XXVIII Niedziela Zwykła – 12 października

1.   Nabożeństwa różańcowe pół godz. przed wieczorną Mszą św. – o godz. 16.30. Postarajmy się ….. W poniedziałek i środę w sposób szczególny dla dzieci przygotowujących się do I komunii świętej i bierzmowania.

  12 niedziela  – bierzmowani

13 poniedziałek – dzieci

14 wtorek – róża św. Faustyny Kowalskiej

15 środa – dzieci

16 czwartek –  nauczyciele

17 piątek –  róża św. Jana Pawła II

18 sobota – Siostry Matki Bożej Miłosierdzia

19 niedziela – bierzmowani

2. Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Świętymi bądźcie”- gościmy misjonarza z naszej diecezji ks. Sławomira Cimochowskiego, który pracuje w Boliwii. Po Mszy św. zbierze ofiary na rzecz Misji.

3. Dzisiaj w Dzień Papieski o 9. 30 Festiwal pieśni o Janie Pawle II. Zapraszam bardzo serdecznie.

4.  W środę odbyło się spotkanie rady duszpasterskiej i ekonomicznej. Omawialiśmy perspektywę budowy przedszkola katolickiego ” U Lolka”  w naszej parafii, a później plebanii. W parafii i na osiedlu jest dużo dzieci.Z racji duszpasterskich, aby u podstaw dać solidne wychowanie, takie przedszkole katolickie przyda się dla: parafii, naszego osiedla i całego miasta. Rada parafialna przychylnie zaopiniowała ten pomysł. Ksiądz biskup Jerzy Mazur wyraził zgodę i ofiarował na ten cel 10.000 zł. Nasz parafianin geodeta Bogdan Kontrym prowadzi podział działki i przygotowuje mapę do celów projektowych. Na budowę zaciągniemy kredyt, który z prowadzenia przedszkola będziemy spłacali. Jesteśmy w trakcie projektowania przedszkola. Chcemy jak pozwoli pogoda jeszcze w tym roku zalać fundamenty. Stopniowo będę informował  o planach i realizacji. Serdecznie proszę o wsparcie modlitewne.

5.  Po Mszy św. dla dzieci o 11.00 odbędzie się spotkanie dzieci do bielanek (sypania kwiatków przed Najświętszym Sakramentem) . Serdecznie proszę o pozostanie po Mszy św.

6. W wtorek w Dniu Komisji Edukacji Narodowej – 14 października 2014r. (wtorek) serdecznie zapraszam wszystkich nauczycieli z parafii,  dyrekcję naszej szkoły, pracowników administracji i obsługi szkoły oraz rodziców na Mszę św. o godz. 7:20. W tym dniu będziemy dziękować Panu Bogu  za codzienny trud nauczania, kształtowania umysłów i sumień młodego pokolenia Polaków. W czasie tej Mszy św. miłosierdziu Bożemu polecać będziemy śp. Elżbietę Dąbrowską oraz zmarłych nauczycieli, rodziców i uczniów.

7. 16 października rocznica wyboru na papieża Jana Pawła II. Jak w każdym miesiącu jest odprawiana Msza św. za Ojczyznę o godz. 17.00  organizowana przez Dobro Wspólne i Akcję Katolicką . Serdecznie zapraszam wszystkich. Zbliżają się wybory samorządowe trzeb pomodlić się o dobry wybór naszych przedstawicieli na różnych szczeblach samorządu.

8. Za tydzień będzie można nabyć moją książkę historyczną. „Rygałówka. Przeszłość parafii i okolic.” 320 stron. Koszt 25 zł.

9. Za tydzień 19 października  przeżywamy odpust parafialny św. Jana Pawła II. Zapraszam serdecznie zwłaszcza na 11.00 Msza z procesją . Tego dnia przez cały dzień, na wszystkich Mszach Św. / 8, 11 i 17 / swoje świadectwo będą głosić członkowie ruchu Gloriosa Trinita. / ruch polsko – włoski / z kapłanem. Serdecznie zapraszam, zwłaszcza na adorację po Mszy Św. Wieczornej. Adoracje poprowadzi grupa ewangelizacyjna.