Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 31 maja 2015r.

1. Już dzisiaj zapowiadam . że  w środę 8 czerwca 2016 r.  w rocznicę wizyty św. JP II w Ełku  do naszej parafii przybędzie figura św. Michała z Groty Objawień na Gargano. (Włochy)

Figura św. Michała Archanioła z Sanktuarium na Gargano wykonana została w roku 1507 przez rzeźbiarza Andreo Contucciego zwanego Sansovino. Przedstawia ona Księcia wojsk niebieskich w stroju legionisty rzymskiego, pod którego stopami leży pokonany Szatan. Pomysłodawcą stworzenia figury był kard. Antonio z Monte San Savino. Sanktuarium św. Michała Archanioła powstało na Górze Gargano na pamiątkę objawień archanielskich, jakie miały tam miejsce w końcu V wieku. Jest to jedyna świątynia na świecie nie poświęcona ludzką ręką. Do dziś przybywają tam rokrocznie miliony pielgrzymów, wśród których miejsce zasłynęło niezwykłymi łaskami, które można tam wyprosić.

2. Dzisiaj Marsz dla Życia i Rodziny odbędzie się o godz 15.00 na Placu Jana Pawła II, skąd wyruszy do Ełckiego Centrum Kultury, gdzie w amfiteatrze odbędzie się koncert zespołu SANCTUS.

3.  W najbliższy czwartek przypada uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 17.00. Serdecznie zapraszam na Mszę świętą miejską na placu św. Jana Pawła II o godz.11.00 z procesją pod przewodnictwem bp. Jerzego Mazura.

4. Za tydzień w niedzielę w oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna po naszym osiedlu. Rozpocznie się po Mszy św. w kościele św. Rafała Kalinowskiego o godz. 13.00. Dwa ołtarzyki będą na terenie naszej parafii i dwa u sąsiadów. Proszę o przygotowanie ołtarzyków: jeden przy naszej kaplicy na zakończenie ( Akcja Katolicka i Ruch Rodzin Nazaretańskich), drugi przy ul. Jana Pawła II  (Odnowa w Duchu Świętym i Gloriosa Trynita). Zachęcam do udziału w procesji całą parafię. Będzie to nasze świadectwo wiary.

5. Za tydzień zachęcam do udziału w Festiwalu  Piosenki Rodzinnej pod hasłem: Rodzina Bogiem silna”. Festiwal odbędzie się w niedzielę 7 czerwca 2015r. o godz. 15:00. Zapraszam nie tylko uczestników, ale wszystkich : najmłodszych i starszych.

6. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec zapraszam na nabożeństwa czerwcowe o godz. 16.30.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I Piątek i I Sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. W sobotę w ramach nowenny dziękczynnej za peregrynację Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej rozważamy w rodzinach temat: Parafia.

8. Bóg zapłać panu Andrzejowi Jaśkowskiemu z ul. bp. Samsela za pomoc przy budowie naszego przedszkola.

9. Ruch Rodzin Nazaretańskich organizuje tygodniowe rekolekcje letnie dla całych rodzin  lub osób indywidualnych w Kruklankach k/Giżycka w dniach 11-18 lipca. Szczegóły na plakacie w kruchcie.