Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

X NIEDZIELA ZWYKŁA – 7 czerwca 2015 r.

1.  Dzisiaj o godz. 13.00 w kościele św. Rafała Kalinowskiego rozpocznie się procesja eucharystyczna ulicą Jana Pawła II do naszej kaplicy. Zapraszam do licznego udziału. O godz. 15.00 –  Festiwal Piosenki o Rodzinie.

2.  8 czerwca 2015 r. na Placu Jana Pawła II w Ełku o godz. 19.00 zostanie sprawowana Msza św. w rocznicę wizyty Jana Pawła II w Ełku, z udziałem par obchodzących 50-lecie małżeństwa. Po niej odbędzie się koncert grupy Gospel Ełckiego Centrum Kultury. Spotkanie zakończy się projekcją fragmentów filmów z wizyty Jana Pawła II w Ełku.

3.  15 czerwca 2015 r. o godz. 21.00 na Palcu Jana Pawła II odbędzie się Droga Krzyżowa Mężczyzn, szczególnie Ojców. Bp Jerzy Mazur zaprasza Ojców, aby nie tylko mieli okazję wspólnie modlić się w intencji swoich dzieci, ale też dali im świadectwo wiary.

4.  14 czerwca od godz. 10.00 do 16.00 w Ełku na placu przed „Bramą Mazur” będzie możliwość zarejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku i komórek macierzystych.

5. W najbliższy czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała obrzęd błogosławieństwa Wianków.

6. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – tego dnia post nie obowiązuje. Msze św. o godz. 8.00 i 17.00.

7. Wczoraj w I sobotę miesiąca :zakończenie nowenny dziękczynnej za peregrynację Matki Bożej Częstochowskiej. Dzień modlitwy za parafię ,pomódlmy się .
Wszechmogący i miłosierny Boże!

Często gromadzimy się w naszej świątyni na modlitwie i sprawowaniu sakramentów. Czynimy to jako wspólnota parafialna.  Prosimy Cię o Twoje błogosławieństwo dla tych, którzy ją tworzą – dla wiernych i duszpasterzy. Polecamy Ci rodziny naszej parafii, niech będą silne Twoją mocą. Oddajemy Ci pod opiekę dzieci i młodzież, aby ich wzrastanie ku prawdziwej dojrzałości przebiegało zgodnie z Twoją wolą.  Modlimy się za chorych, starszych i samotnych, abyś Ty sam był dla nich pociechą i umocnieniem.Twojej łaskawości polecamy naszych kapłanów i prosimy o nowe powołania kapłańskie i zakonne.Ze szczególną mocą zawierzamy Ci tych, którzy nie przyjęli dotąd orędzia zbawienia, przemień ich serca i uczyń je miłymi Sobie.Ojcze, przyjmij nasze pokorne oddanie się Tobie i błogosław naszej parafii.Amen.

8. W niedzielę 14 czerwca o godz. 19.00 w parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku odbędzie się koncert słowno-muzyczny oparty na poemacie św. Jana Pawła II pt. Tryptyk Rzymski. Za tydzień taca na budowę naszego katolickiego przedszkola. Polecam modlitwie.