Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny- 15 sierpnia 2021 r.

  1. Przez dogmat o wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny Kościół przypomina nam, że powołaniem każdego z nas jest zjednoczenie z Bogiem. Dążymy do niego w doczesnym, ziemskim życiu, dlatego podejmujemy różne wyzwania wynikające z naszego powołania.
  2. Przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, pierwocin zbóż na zakończenie każdej Mszy Świętej.
  3. Dziś 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej ojczyzny i naszego narodu.
  4. Dziś w Sanktuarium w Studzienicznej nabożeństwo Różaniec na wodzie. Msza św. na wyspie u Matki Bożej o 18.00.
  5. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, na konto parafialne, przy różnych posługach na utrzymanie i potrzeby naszej parafii. Tydzień temu zebraliśmy na dokończenie Domu Parafialnego kwotę 2000 zł.
  6. 24 sierpnia w ełckich parafiach pw.: Chrystusa Sługi w Ełku, św. Tomasza Ap.,  św. Rafała Kalinowskiego, św. Jana Pawła II, św. Wojciecha peregrynować będą symbole Światowych Dni Młodzieży – Krzyż Roku Świętego i ikona Matki Boże SalusPopuliRomani. To okazja do modlitwy z młodzieżą i za młodych. Mimo trwających wakacji, razem z J.E. ks. bpem Jerzym Mazurem zapraszamy do włączenia się we wspólną modlitwę. Plan przewiduje 1,5 godzinną modlitwę w każdej z wymienionych parafii.  Rozpocznie się ona według następującego porządku:

14.45 – par. pw. św. Jana Pawła II (po krótkiej modlitwie i Koronce do Bożego Miłosierdzia planowana jest Droga Krzyżowa ełcką promenadą) – zapraszamy  młodzież zwłaszcza bierzmowaną , harcerzy, wszystkich parafian, mieszkańców Ełku i okolic.

17.30 – par. pw. św. Wojciecha (różaniec i Msza Święta (18.00) pod przewodnictwem J.E. ks. bpa Adriana Galbasa

7. Witamy bardzo serdecznie ks. kan. Janusza Mroczkowskiego, który jako emeryt zamieszkał na terenie naszej parafii w Domu Senioralnym, (wieloletni proboszcz: w Bargłowie Kościelnym w ostatnim czasie) oraz ks. prał. Jerzego Katolę (emerytowanego proboszcza z Giżycka) Serdecznie zapraszamy do współpracy i pomocy w naszej parafii.

8. Mamy zaproszenie dla rodzin 20 sierpnia w godz. 10.00-16.00 na rodzinny turniej od uczestników projektu pt. Spotkajmy się w Okrąglaku w ramach inicjatywy lokalnej: Na sportowo z Okraglakiem.