Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA -22 sierpnia 2021r.

1.Zapraszam do udziału w Peregrynacji Symboli Światowych Dni Młodzieży, Krzyża Roku Świętego i ikony Matki Bożej SalusPopuliRomani, w Ełku, 24.08.2021r. (wtorek 14.45) Parafia pw. św. Jana Pawła II – św. Kolbego 7

14.45– powitanie i Koronka do Bożego Miłosierdzia przed kościołem Brama Niepodległości

15.00 – Droga Krzyżowa (ul. Św. Maksymiliana Marii Kolbego, Promenada na Jeziorem Ełckim, ul. Parkowa, ul. Wojska Polskiego (przejście dla pieszych), Plac Jana Pawła II, ‘Zielony mostek’, ścieżka obok placu zabaw, Plac Katedralny, Katedra Ełcka).

Zapraszamy harcerzy ze Szczepu Pokolenie JP II,  młodzież z bierzmowania,  wszystkich mieszkańców parafii, Ełku i okolic.

2.Pielgrzymka Mężczyzn do Drygał

W niedzielę 29 sierpnia 2021 roku odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Matki Bożej Częstochowskiej w Drygałach. Pielgrzymka wyruszy o godz. 9.00 z kościoła w Nowej Wsi Ełckiej. Po dojściu do kościoła Matki Bożej Częstochowskiej w Drygałach pielgrzymi będą uczestniczyć w Mszy św. o godz. 15.00 sprawowanej pod przewodnictwem Księdza Biskupa Jerzego Mazura, Biskupa Ełckiego. Pod koniec Mszy św. wszyscy mężczyźni zostaną zawierzeni Matce Bożej. Wszystkich mężczyzn zapraszamy do udziału w tej pielgrzymce.

3.W niedzielę 29 sierpnia 2021 roku odbędzie się również Pielgrzymka z Ełku do Grabnika. Rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 9.00 na Placu Katedralnym. W Grabniku o godz. 13.00 sprawowana będzie uroczysta Msza św. odpustowa. W imieniu organizatorów zachęcamy do wzięcia udziału w tej pielgrzymce, która stanowi swoiste przedłużenie Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

4.Bóg zapłać za składane ofiary na utrzymanie i potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać.

5.W tygodniu pożegnaliśmy: śp. Andrzeja Klepackiego l.63. Wieczny odpoczynek ……

6. 26 sierpnia – Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej porządek Mszy świętych: 7.15 i 17.00. Zapraszam serdecznie

7.Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę autokarową do Torunia Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II na „Dziękczynienie w rodzinie” 4 września 2021 r. Koszt 90 zł. Szczegóły na plakacie