Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 listopada 2020 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę Kościół wychwala Pana Boga za wszystkich świętych, oficjalnie kanonizowanych, i tych, którzy w cichości wiedli święte życie. Radujemy się i wierzymy, że są w domu Ojca i swoją modlitwą pomagają nam – jeszcze pielgrzymującym, abyśmy nie ustawali na drogach wiary. Dzisiejsza uroczystość uświadamia nam też, że świętość jest dla wszystkich, dla każdego z nas.
 2. W poniedziałek, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. W naszej parafii porządek mszy św. 7.15. i 17.00.
 3. Nasza modlitwa za zmarłych w wypominkach i nowennie jak w ubiegłych latach. Nabożeństwo wypominkowe od godz. 16.20 z modlitwą do granic.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwa w takim samym porządku, jak w ubiegłych miesiącach.
 5. Pamiętamy akcję „Różaniec do granic. Zapraszam do „Różańca do granic Nieba”. Ideą „Różańca do Granic Nieba” jest to, by katolicy w Polsce między 1 a 8 listopada, w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych, na cmentarzach, w kościołach lub w swoich domach, odmówili modlitwy w trzech intencjach.
  1. Po pierwsze: w intencji pokutnej za wszystkie grzechy aborcji dokonane w historii Polski.
  2. Po drugie: prosząc dusze czyśćcowe o modlitwę i ofiarowując za nie odpusty.
  3. Po trzecie: by przeprosić dzieci nienarodzone (te znane i te nieznane) zabite w czasie aborcji w naszych rodzinach we wszystkich pokoleniach wstecz, by przyjąć je do naszych rodzin i prosić je o modlitwę za nas.

Dlaczego jest to tak ważne, a zwłaszcza dlaczego tak istotna jest trzecia intencja? Otóż aborcja jest największym grzechem we współczesnych czasach nie tylko dlatego, że giną bezbronne dzieci (ponieważ one i tak zostaną zbawione), ale dlatego, że osoby, które w tym uczestniczą, są najmocniej narażone na wieczne zatracenie duszy.

Sami nie dajemy sobie rady i jak powietrza potrzebujemy pomocy od Pana Boga. Dlatego rusza modlitewna akcja w obronie życia.„Różaniec Do Granic Nieba” jest narzędziem danym przez Pana Boga nam na ten moment, na te czasy. Jeśli wszyscy chwycimy różańce do dłoni i będziemy się głęboko modlić, to możemy zmienić bieg historii, możemy zmienić wszystko przez modlitwę i pokutę za grzechy– poinformował Maciej Bodasiński, współorganizator inicjatywy. Dlatego od 1 do 8 listopada nie wypuszczajmy z rąk różańców. Zachęcają organizatorzy akcji. Wszystkich zapraszamy do udziału w akcji „Różaniec Do Granic Nieba”. Proszę przekazujcie to wezwanie, gdzie tylko możecie, wyświetlajcie na murach domów, na portalach społecznościowych, wysyłajcie e-mailem tak, żeby w krótkim czasie miliony ludzi dowiedziało się o tym, że mobilizujemy się do modlitwy.

W kościele odmówimy w tych intencjach o godz. 16.20 dziesiątek  różańca a późnej kontynuować będziemy modlitwę za naszych zmarłych.

W tygodniu I piątek i I Sobota miesiąca od 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.