Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 października 2020r.

 1. Zachęcam do udziału w codziennym różańcu odprawianym w naszym kościele codziennie  o godz. 16.20. Zapraszamy do prowadzenia modlitwy naszych wiernych w następującym porządku:
  • w poniedziałek dzieci;
  • wtorek -Ruch Rodzin Nazaretańskich;
  • środa – Dzieci;
  • czwartek – róża różańcowa św. Jana Pawła II;
  • piątek – Róże różańcowe rodziców za dzieci;
  • sobota – Odnowa w Duchu Świętym „Apostołowie Pana”.
 2. W miniony czwartek podczas na zakończenie uroczystości odpustowej bp. Adrian Galbas poświęcił Izbę pamięci wizyty św. Jana Pawła II, która mieści się obok naszego katolickiego Przedszkola „U Lolka” w piwnicy Domu Parafialnego. Bóg zapłać wszystkim osobom zaangażowanym w to dzieło urządzenia Izby Pamięci. Na stronie diecezjalnej jest artykuł i zdjęcia zachęcam do przeczytania relacji z tego wydarzenia.
 3. Zachęcam do zabrania kopert z Wypominkami i Mszą świętą nowennową. Proszę o staranne wypełnianie. Na Mszę św. nowennową wpisujemy zmarli w ostatnim czasie, szczególnie nam bliscy. Wypominki – wpisujemy wszyscy znani nam zmarli za których chcemy się pomodlić.
 4. Zachęcam do zapisywania się na indywidualne rekolekcje 33 dniowe od 5 listopada do 8 grudnia. Będzie to czas wzmożonej modlitwy i rozmyślania, aby zawierzyć się Panu Jezusowi przez ręce Maryi. Domówiliśmy książek jak pomoc do przejścia rekolekcji 33 dniowych. Koszt 20 zł.
 5. Rząd wprowadził w całej Polsce strefę czerwoną i dodatkowe obostrzenia. Limity wiernych w kościołach to 1 osoba na 7 m2.  Zachęcam, aby wchodząc i wychodząc korzystać również z bocznych drzwi. Również pamiętajmy, że sobotnia Msza święta wieczorna zadośćuczyni niedzielnej zwłaszcza w takich sytuacjach.
 6. Jest prośba o ograniczenie poruszania się osób najstarszych dlatego, apeluję o pomoc sąsiedzką dla osób starszych. Proszę zadzwonić, zapytać czy czegoś nie potrzeba.
 7. Bp. Jerzy Mazur do odwołania wydał dyspensę od obowiązku niedzielnej Mszy św. na obecny czas – jest wywieszona w kruchcie.
 8. Za tydzień w niedzielę obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada . Porządek Mszy św. zostaje niedzielny:  8.00, 10.00, 11.30, 17.00. Natomiast 2 listopada poniedziałek Wspomnienie Wiernych Zmarłych: 7.15,  17.00. Odpust zupełny możemy uzyskać za nawiedzenie cmentarza przez cały miesiąc listopad. (dyspensa Stolicy Apostolskiej)