Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

XXXII Niedziela Zwykła – 8 listopada 2020r.

  1. Dzisiaj, w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. Wielu wyznawców Chrystusa płaci za wiarę najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Modlimy się i wspieramy w tym roku Republikę Środkowoafrykańską.
  2. W poniedziałek, 9 listopada świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła powszechnego. Bazylika Laterańska jest katedrą biskupa Rzymu, czyli papieża, i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem Świętego Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.
  3. W środę, 11 listopada będziemy świętować Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.15, 17.00.
  4. W związku z przeżywaną pandemią, w trosce o siebie i bliźnich, starajmy się będąc w naszej kaplicy stosować do wyznaczonych zasad –zachowując odległość, nosząc maseczki.
  5. Nie odbędą się planowane na dziś spotkania z dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii Świętej oraz młodzieżą do sakramentu Bierzmowania. O kolejnym planowanym spotkaniu poinformujemy.
  6. Trwajmy na ufnej modlitwie w naszych rodzinach. Z Bożą pomocą pokonamy wszystkie obecne przeciwności. Niech serca i oczy będą wrażliwe na potrzebujących (ludzi samotnych, starszych, chorych). Jest to czas, kiedy w szczególny sposób możemy dawać świadectwo życia Ewangelią.
  7. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: ks. Henryk Konratiuk, ks. Józef Kącki, Mieczysław Stefaniak (tata pani Elżbiety Sobczak naszej katechetki). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..