Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

V NIEDZIELA WIELKANOCNA- 3 maja

1. 1-go  maja mieliśmy piękną uroczystość wmurowania kamienia węgielnego w budujące się katolickie przedszkole przy naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękuję za okazaną pomoc w przygotowaniach: zwłaszcza za przygotowanie poczęstunku po Uroczystości wszystkim wspólnotom zaangażowanym i członkom rady parafialnej. Zwłaszcza P. Danusi Mierzwińskiej za ustrojenie stołów i czuwanie nad wszystkim.  Odczytam dekret jaki otrzymaliśmy od bp. Jerzego Mazura. Opracowaliśmy ulotki naszego przedszkola ” U Lolka” serdecznie zachęcam do zabrania ze sobą, jak i promowania naszego przedszkola wśród  znajomych.

2. Za tydzień wybory prezydenckie. Przed zbliżającymi się wyborami prezydenckimi na Jasnej Górze rozpoczęła się nowenna modlitwy różańcowej za Polskę. My również pamiętajmy w naszych modlitwach i prośmy o podjęcie przez Polaków właściwych decyzji i dobry wybór głowy państwa.

Zachęcajmy też innych do udział w wyborach jest to obowiązek obywatelski.

3.  W niedzielę 17 maja 2015r. o godz. 11:00 w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać  rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszam wszystkich uczniów klasy III szkoły podstawowej, którzy rok temu, w dzień narodzin naszego Patrona po raz pierwszy przyjęli Chrystusa pod  postacią Chleba do swoich serc, do odnowienia przyjaźni z Nim i upamiętnienia, jak wielką łaską zostali obdarzeni przed rokiem.  Święty Jan Paweł II mówił: „Człowiek potrzebuje Eucharystii, aby mógł żyć na wieki tym życiem, które jest z Boga samego”.

4.Rok temu I Komunię Świętą w naszym kościele przyjęło 60 dzieci (31 dziewcząt i 29 chłopaków). Mam nadzieję, że cała grupa w komplecie przystąpi do Stołu Pańskiego 17 maja 2015r., bo dusza ludzka, tak samo jak ciało, potrzebuje pokarmu i napoju, którym jest Eucharystia.

Próby przed rocznicą I Komunii Świętej w naszym kościele odbędą się:

wtorek 12 maja – godz. 15:45

piątek 15 maja – godz.15:45

Po zakończeniu próby zapraszamy dzieci i rodziców do udziału w nabożeństwie majowym.

Na rocznicę Komunii dzieci przychodzą w strojach apelowych( dziewczynki – biała bluzka, ciemna spódniczka, chłopaki – biała koszula, ciemne spodnie lub garnitur).

Sakrament pokuty i pojednania dzieciom i rodzicom przed Mszą Świętą rocznicową w piątek od godz. 16:15

Rodziców zapraszamy w piątek 15 maja po zakończeniu Mszy św. (około godz. 18:00) do sprzątania kaplicy i obejścia.

18 maja 2015r. (w poniedziałek) w 95 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II planujemy całodniową pielgrzymkę autokarową Szlakiem Papieskim „Tajemnice Światła”. Planujemy odwiedzić: Rajgród, Studzieniczną, Mikaszówkę, Sejny i Wigry. O szczegółach pielgrzymki poinformujemy odrębnym ogłoszeniem. Koszt wyjazdu 50 zł. Serdecznie zapraszamy zwłaszcza uczniów z klas III. (mogą jechać uczniowie i ze starszych klas) . Zgłoszenia u p. Marii Chaberek.

5. Organizowany jest w dekanacie wyjazd  IV Krajowy Kongres Misyjny do Warszawy 13 czerwca 2015r. (sobota ) koszt 45 zł Wyjazd ok. 5.30 a powrót ok. 20.30. Zgłoszenia dzieci do katechetki: Elżbieta Sobczyk tel. 798828286 . Wyjazd dorosłych zgłoszenia do ks. Łukasza Malinowskiego tel: 602493256, a młodzieży zgłoszenia ks. Szymon Masztalerz tel. 692477629

6. Caritas prosił o ogłoszenie, że apteka św. Brunona na ul. Wojska Polskiego 45 czynna jest całodobowo.