Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA– 10 maja 2015 r.

1. Zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych 16.30.

2. Dzisiaj dzień wyborów prezydenckich. Pamiętajmy w modlitwach  o dobry wybór Prezydenta jak również o obowiązku obywatelskim.

3.  Msza święta z modlitwą o uzdrowienie odbędzie się w najbliższą środę 13 maja o godzinie 19:00. Grupa Odnowy w Duchu Świętym zaprasza osoby grające na instrumentach i śpiewające do wsparcia środowych spotkań modlitewnych od strony muzycznej. 13 maja to rocznica zamachu na Jana Pawła II.

4. W piątek rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Zesłaniem Ducha Świętego. Odmawiać będziemy bezpośrednio po Litanii do Matki Bożej.

5. Za tydzień taca na organizację Światowych Dni Młodzierzy w Krakowie 2016 r. Złóżmy solidniejsze ofiary, aby wesprzeć to dzieło.

6. W niedzielę 17 maja 2015r. o godz. 11:00 w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać  rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszam wszystkich uczniów klasy III szkoły podstawowej, którzy rok temu, w dzień narodzin naszego Patrona po raz pierwszy przyjęli Chrystusa pod  postacią Chleba do swoich serc, do odnowienia przyjaźni z Nim i upamiętnienia, jak wielką łaską zostali obdarzeni przed rokiem.  Mam nadzieję, że cała grupa w komplecie przystąpi do Stołu Pańskiego 17 maja 2015r .

Próby przed rocznicą I Komunii Świętej w naszym kościele odbędą się:

wtorek 12 maja – godz. 15:45

piątek 15 maja – godz.15:45

Po zakończeniu próby zapraszamy dzieci i rodziców do udziału w nabożeństwie majowym.

Na rocznicę Komunii dzieci przychodzą w strojach apelowych( dziewczynki – biała bluzka, ciemna spódniczka, chłopaki – biała koszula, ciemne spodnie lub garnitur).

Sakrament pokuty i pojednania dla dzieci i rodziców przed Mszą Świętą rocznicową w piątek od godz. 16:15

Rodziców zapraszamy w piątek 15 maja po zakończeniu Mszy św. (około godz. 18:00) do sprzątania kaplicy i obejścia.

18 maja 2015r. (w poniedziałek) w 95 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II planujemy całodniową pielgrzymkę autokarową Szlakiem Papieskim „Tajemnice Światła”. Planujemy odwiedzić: Rajgród, Studzieniczną, Mikaszówkę, Sejny i Wigry. O szczegółach pielgrzymki poinformujemy odrębnym ogłoszeniem. Koszt wyjazdu 50 zł. Serdecznie zapraszamy zwłaszcza uczniów z klas III. (mogą jechać uczniowie i ze starszych klas) . Zgłoszenia u p. Marii Chaberek.

7.  Parafia pw. Świętego Jana Pawła II w Ełku  w ramach obchodów  Roku św. Jana Pawła II i Ełckich Dni Rodziny organizuje Festiwal Piosenki Rodzinnej pod hasłem: Rodzina Bogiem silna”

Festiwal odbędzie się w niedzielę 07 czerwca 2015r. w kaplicy pw. św. Jana Pawła II w godz. 15:00 – 17:00. Po przesłuchaniach wszystkich uczestników Festiwalu odbędzie się Msza św. w intencji rodzin, a następnie wspólne ognisko, pieczenie kiełbasek, śpiewanie i wręczenie nagród laureatom oraz wyróżnionym.Festiwal ma formę konkursu i przewidziany jest udział zespołów rodzinnych (rodzice i dzieci, rodzeństwo, babcie, dziadkowie – nie wszyscy muszą śpiewać, można akompaniować) oraz solistów w kategorii: dziecięcej –przedszkolaki, klasy 0 –III i młodzieżowej – klasy IV – VI.

8. URODZINOWY  RAJD   MOTOCYKLOWY KU CZCI  ŚW.  JANA PAWŁA  II
17 maja 2015 r. (niedziela)
      godz. 11.00 –  Msza św. (rocznicowa I Komunii Świętej)

godz. 12.30 – odprawa i wyjazd na trasę

Ełk Grajewo Rajgród Studzieniczna Mikaszówka

Lipsk Augustów Kalinowo Ełk

Zabieramy ze sobą wyprowiantowanie do koszyczka.  Zapraszamy również na trasę rajdu i samochodami. Informacje: ks. mjr prał. Piotr Łuński ( tel: 604255453)

9. Majowe Pielgrzymowanie . Serdecznie zapraszamy do włączenia się w pieszą pielgrzymkę Szlakiem Papieskim Tajemnice Światła, która wyruszy 18-23 maja 2015 z Ełku do Wigier.

Dlatego już 18 maja, w dniu wspomnienia urodzin św. Jana Pawła II ks. Henryk Śmiarowski zaprasza na wiosenne, piesze JP2 piesze pielgrzymowanie z Ełku do Wigier. Więcej informacji na stronie www.parafiaszarejki.pl, gdzie także można dokonać zgłoszenia.