Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

X Niedziela Zwykła -11 czerwca 2023 r.

1. Za tydzień w niedzielę przy naszej parafii odbędzie się zbiórka pieniędzy na rzecz Pana Krystiana Wasilewskiego i kiermasz ciast. Od dzieciństwa zmaga się on z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym. Wraz z żoną i synkiem mieszka na terenie naszego miasta. Od ubiegłego roku podejmuje różnego rodzaju aktywności, by zebrać potrzebne środki na samochód przystosowany do przewozu jego wózka elektrycznego. Jak sam mówi, pragnie dać sobie i swojej rodzinie większe poczucie wolności niż dotychczas. Zachęcamy do wsparcia naszego, a osoby chętne do włączenia się w pomoc w przygotowaniu kiermaszu i całej akcji mogą zgłaszać się do zakrystii.

2. Program czuwania przy relikwiach św. Jana Pawła II pod przewodnictwem Akcji Katolickiej 11-17 czerwca 2023 r. Na zakończenie każdej Mszy Św. o godz. 7.00 litania do Jana Pawła II oraz część różańca. Intencje poszczególnych dni: Poniedziałek- za AK i wspólnoty parafialne, Wtorek- w intencji rodzin i małżonków, Środa- za dzieci i młodzież, Czwartek- za chorych i cierpiących, Piątek- o poszanowanie prawa  do życia, Niedziela godz. 17.00- modlitwa za Ojczyznę

3. W sobotę, 17 czerwca 2023 roku, w Ełku odbędzie się III Kongres Ruchów, Wspólnot i Stowarzyszeń Kościelnych Diecezji Ełckiej. W związku z tym zwracamy się do wszystkich wspólnot, aby przekazały dar serca (taca zbierana podczas Mszy św. kongresowej) na tzw. „Promienie Miłosierdzia” w postaci wózków inwalidzkich dla dzieci z niepełnosprawnością w krajach misyjnych.

4. Szczegóły członków wspólnoty różańcowej oraz stacji w naszej parafii w ogłoszeniach w kruchcie.

5. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała po Mszy św. odbędzie się się procesja eucharystyczna, w czasie której śpiewamy Suplikację – Święty Boże…, wypraszając dar deszczu dla naszej ziemi. Zapraszamy do włączenia się do wspólnej procesji. W czwartek na zakończenie Oktawy odbędzie się tradycyjne błogosławieństwo wianków i ziół.

6. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Msze święte o godz. 7,15 i 17.00. W tym dniu można uzyskać Odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu Wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Ze względu na Uroczystość nie obowiązuje post piątkowy.

7. W sobotę będziemy gospodarzem III Kongresu Ruchów i Stowarzyszeń Diecezji Ełckiej. Do kaplicy przybędą wspólnoty całej diecezji – Rycerze św. Jana Pawła II , Wojownicy Maryi, Bractwo św. Józefa oraz Pielgrzymi do Częstochowy.

8. W przyszłą niedzielę będzie miała miejsce druga – parafialna część Kongresu Wspólnot i Stowarzyszeń. Wszystkie wspólnoty zapraszamy po Mszy św. o 17.00 na parafialny festyn z koszyczkiem. Kiełbaska będzie od parafii. Niech to będzie świętowanie całej naszej parafii jako wspólnoty wspólnot. Będziemy wdzięczni za wkład od wspólnot w postaci ciasta

9. Zapraszam dzieci i młodzież na obóz prowadzony metodą harcerską 27 czerwca -3 lipca – 7 dni koszt 350 zł.