Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

VI Niedziela Zwykła- 11 lutego 2024 r. Dzień Chorego

1. Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 14 lutego przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona szczególny, święty czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia o godz. 8.00, 17.00 i 18.30. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Tego dnia obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki są ograniczone co do ilości.

2. Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: – Drogi Krzyżowej godz. 16. 30 w każdy piątek, można też indywidualnie w kościele, czy też domu odbyć nabożeństwo drogi krzyżowej. Nabożeństwo Gorzkich Żali godz. 16.30 w każdą niedzielę.

3.12 lutego w poniedziałek Odnowa w Duchu Św. zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. o 17.00.

4. W każdy czwartek Wielkiego Postu ZAPRASZAMY od godz. 16.00 do ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU na tzw. Godzinę Świętą. Jest jedną z najpiękniejszych praktyk wynagradzających Panu Jezusowi za nasze grzechy. Chrystus wskazał to nocne czuwanie Małgorzacie Marii Alacoque. Towarzyszymy Chrystusowi w Jego konaniu w Ogrodzie Oliwnym, rozważamy Jego mękę i śmierć. Praktykowanie Godziny Świętej odbywać się może zarówno w kościele poprzez adorację Najświętszego Sakramentu, jak i w innym miejscu (np. domu), wspólnie lub prywatnie.

5. Biskup Ełcki bp Jerzy Mazur zadecydował, aby w odpowiedzi na Apel Przewodniczącego KEP, Abp. Stanisława Gądeckiego, w Środę Popielcową po każdej Mszy św. zostały zebrane ofiary do puszek na rzecz pomocy i solidarności dla ofiar wojny z Ukrainy. Ofiary te należy jak najszybciej przekazać do Caritas Diecezjalnej.

6.W pierwszy piątek Wielkiego Postu (16 lutego) dotychczasowa inicjatywa duchowej bliskości z osobami, które doświadczyły przemocy seksualnej obchodzona będzie pod nową nazwą jako: Dzień modlitwy i solidarności z Osobami Skrzywdzonymi wykorzystaniem seksualnym.

7. Rozpoczynamy kwartalne „Dni modlitw o ducha pokuty”. W Wielkim Poście zachęcamy wszystkich o powstrzymanie się od spożywania napojów alkoholowych i podjęcia abstynencji.

8.W tygodniu przypada 16 lutego w piątek zapraszam na Mszę św. za Ojczyznę na godz. 17.00. Droga Krzyżowa o 16.30 poprzedzi Mszę św.