Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

VII niedziela zwykła – 23 lutego 2014 r.

1. Apel KEP

Umiłowani w Panu Bracia i Siostry,

Wydarzenia na Ukrainie, których jesteśmy świadkami, są dla nas wezwaniem do modlitewnej solidarności w intencji pokojowego rozwiązania tego dramatycznego konfliktu. Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich wiernych Kościoła Katolickiego w Polsce, aby najbliższy piątek, 28 lutego, stał się dla nas dniem modlitwy i postu w intencji Ukrainy. Prosimy kapłanów i wszystkich wiernych, aby tę intencję włączyli w swą modlitwę, zwłaszcza w modlitwę powszechną zanoszoną do Boga w czasie sprawowanych w tym dniu Mszy świętych. Ufając, że ludzie dobrej woli wciąż znajdują się po obu stronach konfliktu, do Was, Bracia i Siostry, kierujemy apel o gesty solidarności i wsparcie dla narodu ukraińskiego w tym szczególnie trudnym dla niego czasie. Naszą braterską pamięcią obejmujemy wszystkie ofiary bratobójczego konfliktu, a rodzinom poległych wyrażamy słowa serdecznego współczucia i modlitewnej pamięci.

Prezydium Konferencji Episkopatu Polski: abp Józef Michalik – Przewodniczący KEP

2.  Festiwal LEĆ MUZYCZKO DO NIEBIAŃSKIEJ KRAINY POWIEDZ BOGU, ŻE GO ZA TO WIELBIMY”

Parafia Błogosławionego Jana Pawła II w Ełku organizuje Festiwal Piosenki Religijnej w hołdzie Patronowi i jako przygotowanie do Kanonizacji, która odbędzie się 27 kwietnia 2014r. w niedzielę Miłosierdzia Bożego w Watykanie.

Chętni uczniowie przygotowują piosenkę religijną związaną z osobą Papieża – bł. Jana Pawła II i zgłaszają swój udział do organizatorów festiwalu: Proboszcza ks. Tadeusza Białousa lub do katechetki p. Marii Chaberek do 04 kwietnia 2014r.

Festiwal odbędzie się w niedzielę 06 kwietnia 2014r. od godz. 9:15 w kościele pw. bł. Jana Pawła II  przy ul. św. Maksymiliana M. Kolbego 7 w Ełku.

Festiwal ma formę konkursu i mogą w nim wystąpić soliści i duety w trzech kategoriach wiekowych:

Klasy 0 – I;       Klasy II – III;         Klasy IV – VI

3. Z okazji zbliżającego się dnia kanonizacji bł. Jana Pawła II zapraszamy dzieci i młodzież do włączenia się w przygotowanie przedstawienia o naszym Patronie. Pierwsze spotkanie organizacyjne dziś po Mszy św. u udziałem dzieci, ok. godz.12.00 w salce parafialnej. Dzień i godzina kolejnych prób ustalone zostaną na pierwszym spotkaniu. Serdecznie zapraszamy.

4. W związku z Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych Młodzież Wszechpolska i kibice Mazura Ełk zapraszają na Ełcki Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych w dniu 1 marca (sobota). Marsz rozpocznie się   Mszą Św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 12.00. Patronat honorowy Marszu: Narodowe Siły Zbrojne, Okręg Warmińsko- Mazurski Światowego Związku Armii Krajowej.Po Mszy św. nastąpi przemarsz ulicami miasta (Armii Krajowej, 3-go Maja, Mickiewicza,Chopina) do pomnika Martyrologii Narodu Polskiego przy Placu Katedralnym. Wszystkich Ełczan zapraszamy do wzięcia udziału w tych uroczystościach.

5. Po Mszy św. możliwość złożenia podpisu w obronie Lasów Państwowych.

6. Proszę rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii o wspólne uczestnictwo w Niedzielnej Eucharystii. Za tydzień po Mszy o 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się I Komunii świętej.

7. Od jutra czyli poniedziałku rozpoczynamy Nowennę do bł. Jana Pawła II. W każdy poniedziałek tygodnia  godz. 17. Msza św., Litania do Jana Pawła II i Nowenna (9 dni) będziemy wzywali wstawiennictwa naszego Patrona. Zachęcam wszystkich do udziału. Zwłaszcza tych którzy, mają ważne intencje. Jest okazja, aby poprzez całą nowennę przedstawić Bogu, za wstawiennictwem Jana Pawła II wszystkie nasze sprawy. Kto nie może wyjątkowo może kontynuować w domu. (Do kanonizacji zostało akurat 9 poniedziałków).