Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

VIII niedziela zwykła – 02 marca 2014 r.

1. Z kalendarza liturgicznego:

Środa (5 marca) – Środa Popielcowa, rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Ten dzień jest obowiązkowym dniem pokuty i należy zachować post ścisły. Msze Święte o godzinie 8:00. 17:00 i 18.30.

2. Rozpoczynając czas Wielkiego Postu pamiętajmy o podjęciu wyrzeczeń wielkopostnych. Zapraszamy serdecznie dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa wielkopostne:

• Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 16:30.

• Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 16:30.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca.

4. Wczoraj obchodziliśmy Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych.  Pomódlmy się w intencji tych, którzy zginęli w obronie Ojczyzny. Wieczny odpoczynek…

5. W Środę Popielcową rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeżwość Narodu.

6.  Zapraszamy dzieci w wieku szkolnym, 3 dziewczynki i 1 chłopca do wzięcia udziału w przedstawieniu o Janie Pawle II – „Recepta na świętość”. Próba w niedzielę w salce po mszy dziecięcej.

7. Z okazji I rocznicy istnienia wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Apostołowie Pana” zapraszamy wszystkich wiernych, w szczególności tych, którzy chcą prosić Boga dla siebie czy bliskich o łaskę uzdrowienia na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie oraz adorację Najświętszego Sakramentu, której będzie przewodniczył Ks. Przemysław Zamojski w dniu 12 marca o godz. 19.00.

8.  Zachęcam do nabycia ” Martyrii”. W aktualnym numerze jest artykuł z wizytą w naszej parafii. Znajdziemy ciekawe zdjęcia z życia parafii.  Jest to dla nas nr specjalny.

9. Po Mszy kto chciałby nabyć książkę „Złota legenda znad jezior i lasów” ks. dr. Jana Skorupskiego, jest to możliwe.

10. Wraz ze Szkołą Podstawową nr 5 im. Marii Konopnickiej organizujemy międzyszkolny konkurs poezji Karola Wojtyły lub o Janie Pawle II. Więcej szczegółów wkrótce.11. Jutro w poniedziałek o 17.00 kolejny II dzień Nowenny do Jana Pawła II. Zapraszam do udziału.