Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

XV Niedziela Zwykła – 16 lipca 2023 r.

1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. Niech ten czas sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia.

2. Dzisiaj w Gibach, o godz. 11.00 msza św. w intencji Ofiar Obławy Augustowskiej.

3. W sobotę, 22 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada Święto Świętej Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany.

4. W przyszłą niedzielę, 23 lipca, w bliskości wspomnienia Świętych Joachima i Anny (26 lipca), przypada trzeci Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Jako temat tego Dnia papież Franciszek wybrał słowa: „Miłosierdzie Jego z pokolenia na pokolenie” (Łk 1, 50). To zdanie jest ściśle związane ze Światowymi Dniami Młodzieży, które odbędą się w Lizbonie kilka dni później. Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych to nie tylko przypomnienie i docenienie ich niezastąpionej roli. Chodzi nie tylko o docenienie ich obecności w kościele podczas liturgii i na prywatnej modlitwie. Papież Franciszek, wpisując ten dzień do kalendarza obchodów kościelnych, pragnie podkreślić także ich obecność i rolę w rodzinach oraz społecznościach lokalnych. „Często zapomina się o dziadkach. Nie zapominajmy o bogactwie stania na straży korzeni” – podkreśla papież Franciszek w swoim nauczaniu. W naszej wspólnocie mamy wiele osób w podeszłym wieku, tym bardziej i nie tylko w tę przyszłą niedzielę bądźmy blisko nich i polecajmy ich szczególnej opiece opatrzności Bożej.

5. Za tydzień, z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących po każdej Mszy świętej przed kościołem błogosławieństwo pojazdów. Przy tej okazji będą zbierane ofiary na środki transportu dla misjonarzy.

6. Do nabycia wakacyjny numer „Martyrii” na lipiec i sierpień.

7. Na nowy tydzień, wakacyjny i urlopowy, życzymy wszelkich łask Bożych…..