XVI Niedziela Zwykła – 18 lipca 2021 r.

1. Dziś diecezjalne obchody 76- rocznicy Obławy Augustowskiej. Msza św. w Gibach o godz. 11.00.
  2. W przyszłą niedzielę, 25 lipca, będziemy po raz pierwszy obchodzić Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Został on ustanowiony przez papieża Franciszka na czwartą niedzielę lipca, w bliskości wspomnienia świętych Joachima i Anny, dziadków Pana Jezusa.
  3. Za tydzień też będziemy wspominać św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po wszystkich Mszach Świętych błogosławieństwo pojazdów . Ofiary przeznaczamy na zakup pojazdów dla misjonarzy. Pamiętajmy też, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.
  4. Kiedy w czasie wędrówek będziemy nawiedzali świątynie, sanktuaria, klasztory, pamiętajmy o godnym stroju, by w ten sposób dać świadectwo szacunku dla miejsc świętych.
  5. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby i utrzymanie naszej parafii.
  6. Ksiądz Biskup Jerzy Mazur ofiarował na dokończenie Domu Parafialnego 20 000 zł. Serdeczne Bóg zapłać składamy i pamiętajmy o naszym Pasterzu w naszych modlitwach.
  7. Sakrament bierzmowania nasza młodzież przyjmie 17 września o godz. 17.00. Sakramentu bierzmowania udzieli bp. Jerzy Mazur. Po Mszy Uroczyste  nastąpi poświęcenie Domu Parafialnego.