XVII Niedziela Zwykła – 25 lipca 2021 r.

1. Dziś po raz pierwszy obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Został on ustanowiony przez papieża Franciszka na czwartą niedzielę lipca, w bliskości wspomnienia świętych Joachima i Anny, dziadków Pana Jezusa.
  2. Również dzisiaj wspominamy św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po wszystkich Mszach Świętych błogosławieństwo pojazdów. Ofiary przeznaczamy na zakup środków transportu dla misjonarzy. Pamiętajmy też, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.
  3. 1 sierpnia będziemy obchodzili 77. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny.
  4. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą hojność.
  5. Za tydzień w parafii po Mszach świętych będzie można wesprzeć leczenie Nikosia Wasilewskiego, chłopczyka chorego na SMA 1. Pamiętajmy także o wsparciu modlitewnym.