Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

XXII Niedziela Zwykła – 31 sierpnia

1.  Wszystkich Pielgrzymów z grupy Ełckiej, którzy wędrowali na Jasną Górę ( pielgrzymów duchowych, dobroczyńców pielgrzymki) serdecznie zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe, które odbędzie się za tydzień 7 września o godz. 19 w parafii katedralnej św. Wojciecha.

2. Dzisiaj Festyn Rodzinno – Patriotyczny. Zapraszam do udziału całymi rodzinami razem z dziećmi. Program: Msza św. godz. 11.00 ,konkurs patriotyczny: historyczny, plastyczny dla dzieci, pieśni patriotycznej . Planowane: ognisko, kiełbaska, ciasta po 1 zł , dmuchawce, przedstawienie pamiątek rodzinnych historyczno – patriotycznych.

4. Przypominam 6 września w sobotę rajd rowerowy Szlakiem Papieskim z Ełku do Rajgrodu. Zapisy w zakrystii do dnia dzisiejszego. Ks. prał. Piotr zachęca również do udziału w pielgrzymce osoby zmotoryzowane, aby motorem udać się do Rajgrodu.

5. Zachęcam do udziału w  pielgrzymce autokarowej do Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej organizowane przez Róże Różańcowe, która odbędzie się 13 września.

6. Za tydzień na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcimy tornistry dla klas I i wszystkich, którzy przyniosą. Bedzie to Msza św. na rozpoczęcie roku. Proszę, aby z tej okazji najlepiej w tygodniu (zwłaszcza w pierwszy piątek)  wyspowiadać się i w intencji nowego roku szkolnego aby w niedzielę przyjąć Komunię św.

7. Wczoraj mieliśmy piękny ślub. Bóg zapłać nowożeńcom za kwiaty do ołtarzy.

8.  Jutro 1 września Dzień Weterana. Zapraszam wszystkich żołnierzy, emerytowanych żołnierzy na Mszę św. O 17.00

9.  Zespół Caritas z naszej parafii wziął udział w akcji Caritas Diecezji Ełckiej „Tornister Pełen Uśmiechu” . Zostały zakupione wyprawki szkolne i przekazane dzieciom z rodzin potrzebujących.

10. Po dzisiejszych Mszach św. zbiórka do puszek przeznaczona na rzecz chrześcijan prześladowanych w Iraku. Komunikat Biskupa.

11. Spotkanie scholi po wakacjach w piątek o 17.30. Zachęcam do udziału, aby stworzyć taki śpiewający zespół.

12. Organizujemy drużynę piłkarską składającą się z ministrantów. Chętni zgłaszają się do ks. prał Piotra.

13. W piątek pierwsze spotkanie powakacyjne harcerzy i chętnych zainteresowanych harcerstwem o godz. 18.00 w salce przy kaplicy.

14. Bóg zapłać panu Stanisławowi Strzeleckiemu za wykoszenie trawy na posesji parafialnej.