XXIV Niedziela Zwykła – 11 września 2022 r.

1. W święto Narodzenia NMP o godz. 18.30 poświęciliśmy figurę Matki Bożej i plac na działce pod Chruścielami, gdzie planujemy stworzyć miejsce modlitwy i odpoczynku w „ogrodzie Maryi”.
2. W dniu dzisiejszym na Mszy św na rozpoczęcie roku przedszkolnego o godz. 10.00 w Katolickim Przedszkolu „U Lolka” odbędzie się poświęcenie sztandaru. Poświecimy dla dzieci z klas 1 tornistry i przybory szkolne.
2. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania za tydzień 18 września wraz z rodzicami o godz. 11.30 na Mszę św i spotkanie.
3. Rozpoczynamy zapisy do I Komunii na świętej na nowy rok 2023. W zakrystii i u Pań Katechetek do pobrania i wypełnienia są karteczki z danymi do wypełnienia. Pierwsze spotkanie dzieci i rodziców 18 września o godz. 10.00 (wówczas oddajemy wypełnione deklaracje)
5. W dniach 23-24-25 września planowany jest kurs przedmałżeński. Zapraszam narzeczonych do zapisywania się.
6. w dniu dzisiejszym po Mszy świętej o 11.30 odbędzie się festyn na rzecz chorego dziecka Wiktora Wiśniewskiego z Grajewa, który walczy z SMA. Będzie wiele atrakcji dla dzieci i rodzin. Zapraszam w imieniu organizatorów bardzo serdecznie.
8. Po wakacjach wznawiamy zapisy do tworzącej się Róży Różańcowej im. bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zapisy w zakrystii lub u Pań Zelatorek.
9. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy tydzień wychowania. W modlitwach pamiętajmy o uczniach, wychowawcach i nauczycielach.
10. Drużyna harcerska 1 PDH „Ovo vadis” działająca przy parafii obchodzi swoje X lecie istnienia. Zapraszam do modlitwy i do harcerstwa w duchu służby Bogu, Ojczyźnie i bliźnim.