Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA– 13 września 2020 r.

  1. W dniu dzisiejszym 13 września gościmy w naszej parafii Joanna Jurkiewicz z Łodzi, która podzieli się swoim świadectwem osobistych spotkań z Ojcem Świętym Janem Pawłem II podczas Rekolekcji Oazowych w Rzymie i w Castel Gandolfo w 1979 roku. Po Mszach Świętych będzie możliwość krótkiej rozmowy z panią Joanną i nabycia książki ZWIASTUNOWI Z GÓR z dedykacją autorki – jest to spisane świadectwo tamtych dni i spotkań.
  2. W tym tygodniu w czwartek młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania 17 września o godz. 17.00.
  3. Dzisiejsza taca przeznaczona na prowadzone prace w parafii.
  4.  Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W tym czasie w kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci, jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę, które przeznaczamy na prowadzone inwestycje.
  5. W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża.Porządek Mszy św. o godz. 7.15 i 17.00.
  6. Narzeczonych zapraszam na kurs przedmałżeński 25-26-27 września 2020 r.
  7. Anonimowy ofiarodawca złożył 1000 zł na Kościół. Bóg zapłać.
  8. 17 września o 17.00 w Studzienicznej Msza św. na 25 lecie koronacji obrazu.