XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 9 października 2016 r.

1. Zakończyliśmy urządzanie zieleni wokół naszej posesji: sadzenie drzewek i krzewów. Dziękuję Firmie z Siedlisk Krzysztofowi i Justynie Kunda za sporzadzenie projektu, sadzonki oraz pracę przy zazielenianiu terenu, bonifikatę w cenie 1700 zł. Bóg zapłać.

Całkowity koszt z wybraniem ziemi, położeniem maty, nasypaniem kamieni, zasiania trawy wyniósł 7610 zł.

2. Zakończyliśmy grodzenie naszej posesji ok 320 m bieżących ogrodzenie jak również wykonaliśmy na naszym gruncie parking dla samochodów przyjeżdżających do parafii i przedszkola (ok 240 m2). Zgodnie z zapowiedzią wykonaliśmy również elewację kaplicy. Całkowity koszt – 27 850 zł. Na przeprowadzone prace to bardzo niewiele. Sam parking, gdyby tak normalnie liczyć, to praktycznie osiągnąłby zbliżony koszt. Bóg zapłać firmie Bud -Max panu Januszowi Bondziulowi. Właściwie zapłaciliśmy tylko za materiał (ogrodzenie, strukturę, farby), nie mówiąc o pracownikach i maszynie, która tyle dni pracowała.

3. „Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia!” to hasło XVI Dnia Papieskiego. Po Mszy św. zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia dla stypendystów.

4. W październiku zapraszam na nabożeństwa październikowe o godz. 16.30. Różaniec ze szczególnym udziałem dzieci w poniedziałki i środy o godz. 16:30.

Modlitwie różańcowej przewodniczą i prowadzą krótkie rozważania :

9. (niedziela) – młodzież przygotowująca się do bierzmowania
10. poniedziałek – dzieci
11. wtorek – Akcja Katolicka |
12. środa – rodzice dzieci klas III
13. czwartek – szafarze
14. piątek –ministranci
15. sobota –zuchy
16. (niedziela) – Wspólnota Gloriosa Trynita
17. Pracownicy Katolickiego Przedszkola ” U Lolka” i rodzice dzieci

5. Uroczystości odpustowe będziemy obchodzili 23 października. Kazania odpustowe wygłosi Jego Magnificencja Ks. dr Antoni Skowroński – Rektor WSD w Ełku. W czwartek 13 października rozpoczynamy nowennę do św. Jana Pawła II. Nowennę odmawiamy na koniec nabożeństwa różańcowego a po Mszy każdego dnia możliwość ucałowania relikwii św. Jana Pawła II.