XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 września

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.00 rozpoczynamy nowennę do św. Michała Archanioła. Będzie to nasze przygotowanie do wspomnienia św. Michała Archanioła, również na peregrynację figury św. Michała z Groty Objawień na Gargano (Włochy) do naszej parafii 8 czerwca 2016 r.   Zapraszam do uczestnictwa.

Figura św. Michała Archanioła z Sanktuarium na Gargano wykonana została w roku 1507 przez rzeźbiarza Andreo Contucciego zwanego Sansovino. Przedstawia ona Księcia wojsk niebieskich w stroju legionisty rzymskiego, pod którego stopami leży pokonany Szatan. Pomysłodawcą stworzenia figury był kard. Antonio z Monte San Savino. Sanktuarium św. Michała Archanioła powstało na Górze Gargano na pamiątkę objawień archanielskich, jakie miały tam miejsce w końcu V wieku. Jest to jedyna świątynia na świecie nie poświęcona ludzką ręką. Do dziś przybywają tam rokrocznie miliony pielgrzymów, wśród których miejsce zasłynęło niezwykłymi łaskami, które można tam wyprosić.

2. Bóg zapłać ofiarodawcom za cenne dary: z wyposażenia czy też pomocy dydaktycznych na rzecz naszego katolickiego przedszkola.

3. W tygodniu są wolne intencje Mszy św. zachęcam do zamówienia.

4. We wtorek o 18.00 spotkanie rodziców dzieci uczęszczających do naszego katolickiego przedszkola na temat dodatkowych zajęć.

5. Bóg zapłać za ofiarę na Kościół 150 zł