Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

XXVI Niedziela Zwykła – 28 września

1.  Ponieważ msza święta o godz. 11:00 jest skierowana w szczególny sposób do dzieci, za tydzień kazanie będą mogły prowadzić dzieci wraz z kapłanem. Potrzebujemy 7-u do 10-u małych aktorów, którzy wystąpią w scence i zaprezentują rekwizyty. Chętnych proszę o podniesienie ręki i podejście do mnie. Po mszy pani Ewa i pani Asia opowiedzą Wam na czym będzie polegało zadanie.”

2. Spotkania Odnowy w Duchu Świętym w środy o godz. 19:00. Dziś po Mszy o 17.00 Akcji Katolickiej.

3. Msza z modlitwą o uzdrowienie będzie w każdą drugą środę miesiąca, czyli najbliższa: 15 października o godz. 19:00.

2.  W tym tygodniu pamiętajmy o świętych naszego Kościoła: w poniedziałek święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; we wtorek wspomnienie św. Hieronima ; w środę św. Tereski od Dzieciątka Jezus; w czwartek św. Aniołów Stróżów (Ma ono nam przypominać, że każdy z nas ma swojego anioła stróża, którego zadaniem jest strzeżenie nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Ale aby było to możliwe, my musimy być uważni na jego natchnienia. Nie zapominajmy również każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika.); w sobotę św. Franciszka z Asyżu (założyciela franciszkanów, który przez swoje życie zgodne z wymogami Ewangelii przyczynił się do odnowy całego ówczesnego Kościoła.).

3. W środę rozpoczynamy miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe będą zawsze pół godz. przed wieczorną Mszą św. – o godz. 16.30. Postarajmy się ….. W poniedziałek i środę w sposób szczególny dla dzieci przygotowujących się do I komunii świętej i bierzmowania.

1-              środa  – Dzieci

2-             czwartek – Ministranci

3-            piątek – Wspólnota Różańcowa pw. św. Jana Pawła II

4-            sobota –  Wspólnota Różańcowa pw. św. Faustyny

5-            niedziela – Odnowa w Duchu Świętym

4. Spowiedź i adoracja w pierwszy piątek miesiąca od godz. 16.15 do 17.00. Przypominam od 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w I piątek i I Sobotę miesiąca.

5. Parafia w Kaletniku pw. Ducha Świętego złożyła na rzecz naszej parafii ofiarę w kwocie 2 768 zł. Bóg zapłać i pamiętajmy w modlitwie o ofiarodawcach.

6. Pamiętajmy przez 9 pierwszych sobót rozpoczynamy rodzinne dziękczynienie za  peregrynację Matki Bożej Częstochowskiej. Książeczki po kolędzie. Kto nie ma znajdziemy konspekty spotkań na stronie ; http://www.wdo.elk.pl/nowenna-i-sobot-po-peregrynacji/147-i-sobota-miesiaca-4-pazdziernika-2014-r

W najbliższą  sobotę : Pierwsza Sobota miesiąca.

7. Uroczystość odpustową bedziemy przeżywali 19 października. Serdecznie zapraszam.

8. 12 pażdziernika bp. Jerzy Mazur ustanowi nowych Nadzwyczajnych Szafarzy Najświętszego Sakramentu w tym naszego parafianina: Marka Klukiewicza. Nowy szafarz: 32 lata, Zona Anna, dwoje dzieci (Katarzyna 4 lata i Jan 2 lata, pracuje w pogotowiu ratunkowym jako ratownik medyczny.

9. Trwają zapisy do bierzmowania.
10. Zachęcam do udzialu w Festiwalu pieśni o Janie Pawle II.

11. Za tydzień po Mszy św. o 17.00 spotkanie rady duszpasterskiej i ekonomicznej parafii.