Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

 XXVII Niedziela Zwykła-2 października 2022

1. Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego, wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca, zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o 8.00.
2. We wtorek, 4 października, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego. W środę, 5 października, będziemy wspominać w liturgii Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. W piątek, 7 października, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu do 15.00. W I czwartek adoracja NS po Mszy św. o 17.00 zaprasza Odnowa w Duchu Świętym.
4. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 16:30. Osoby modlące się na różańcu mogą uzyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.
5. Polecamy prasę katolicką: miesięcznik diecezjalny: „Martyria”.

6. Po Mszach można składać deklaracje dla nowych bierzmowanych, którzybędą przygotowywać się w roku 2022/2023 do sakramentu bierzmowania.
7. Zbiórka do puszki na Dom Samotnej Matki po Mszach Świętych.
8. Planujemy zorganizować pielgrzymkę do Ziemi Świętej w okresie ferii zimowych chętnych zapraszam do zapisywania się.
9. Za tydzień II niedziela miesiąca po Mszy św. o 10.00 spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii Świętej.
10. Ogłoszenia dotyczące konsekracji na biskupa ks. Dariusza Zalewskiego.