Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

XXVIII Niedziela Zwykła – 9 października 2022 r.

1.Dzisiaj po mszy św. o godz. 10.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do
I Komunii Świętej i rodziców. Mamy październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy codziennie po mszy św. o godz. 16.30. Prowadzenie nabożeństw wg wcześniej podanego porządku. Zachęcamy do odmawiania różańca w swoich wspólnotach domowych.

2.W piątek, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. W czasie Mszy Świętych oraz nabożeństwa różańcowego będziemy modlić się za wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników oświaty zwłaszcza z naszego Niepublicznego Katolickiego Przedszkola ( obecnie uczęszcza 130 dzieci).

3.W sobotę, 15 października, przypada w kalendarzu liturgicznym wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa. Ten dzień obchodzony jest także jako Dzień Dziecka Utraconego, który po raz pierwszy obchodzono w USA w 1988 roku. Będziemy wspierać naszą modlitwą wszystkich rodziców, którzy utracili dzieci jeszcze przed narodzeniem, wypraszając im Boże pocieszenie w trudnych chwilach. W ramach obchodów, o godzinie 10.00 zostanie odprawiona Msza Święta w parafii pw. bł. Karoliny Kózkówny, a następnie odbędzie się pochówek dzieci utraconych na Cmentarzu Komunalnym nr 1.

4.W najbliższą niedzielę, 16 października, przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

5.Zapraszamy na adorację wraz ze wspólnotą Gloriosa Trynita w środę po Mszy św. o godz. 17.00 .

6.Zbliża się listopad miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Zachęcam do uporządkowania grobów bliskich oraz do wypełnienia
WYPOMINEK JEDNORAZOWE – wpisujemy zmarłych z całej rodziny
MSZA ŚW NOWENNOWA – w sposób szczególny zmarłych w ostatnim czasie, najbliższych

7.Odpust 22 października w sobotę. Msze św. godz. 7.15, 12.00 z bierzmowaniem i procesją, 17.00 ( dzieci z rodzicami przystępujące do I Komunii Świętej oraz młodzież rozpoczynająca przygotowanie do bierzmowania w roku 2022/2023

Serdeczne dziękuję wszystkim, którzy swoimi ofiarami wspierają naszą parafię. Bóg zapłać.