Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

XXX Niedziela Zwykła –Odpust Parafialny – 24 października 2021 r.

1.Dziś uroczystości odpustowe w naszej parafii. Dziękuję z kazania odpustowe ks. prof. Józef Łupiński z Łap. Suma odpustowa godz. 11.30 z procesją eucharystyczną.

2.Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Pamiętajmy w modlitwie, szczególnie w Mszach świętych i wypominkach. Będziemy ich wyczytywać i modlić się w listopadzie przed Mszą św. a od 1 listopada 9 Mszy św. nowennowych będzie sprawowana za poleconych zmarłych. Jeśli ktoś pragnie złożyć taki dar swoim zmarłym – kartki do wypisania ich, w kopertach, są przygotowane na stoliku. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji.

3.Zapraszam chętnych do parafialnej grupy synodalnej. Zapisy w zakrystii.

4.Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata.

5.Przyszły weekend to czas, w którym wyruszymy na groby bliskich. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych (Msze Święte wtedy o godz.: 8.00, 10.00, na cmentarzu 11.00 Msza św. zmarłych i procesja , potem, o godz. 17.00 msza wieczorna za zmarłych). W Dzień Zaduszny modlić się będziemy za zmarłych w porządku:  15,   i 17.00.

6.Może warto przypomnieć, że od 1 do 8 listopada włącznie można będzie codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

7.Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone ofiary na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

Rozważania różańcowe:

25.X- poniedziałek – dzieci
26.X- wtorek- Ruch Rodzin Nazareńskich
27.X- środa – rodzice dzieci do I  Komunii Świętej
28.X- czwartek – róża różańcowa św. Jana Pawła II w Ełku
29.X- piątek – kandydaci do bierzmowania
30.X- sobota – róża różańcowa św. Faustyny
31.X- niedziela –  Chorągiew Rycerzy św. Jana Pawła II