Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

XXXI Niedziela Zwykła – 31 października 2021 r.

1.Jutrzejsza uroczystość Wszystkich Świętych będzie miała bardzo radosny charakter, bo będziemy wspominali tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Msze Święte w Uroczystość Wszystkich Świętych o godz.: 8.00, 10.00, 17.00 . Na cmentarzu miejskim Msza św. o godz. 11.00, po niej procesja.

2.We wtorek 2 listopada – Dzień Zaduszny. W liturgii Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary. W Dzień Zaduszny modlić się będziemy za zmarłych godz. 7.15 i 17.00.

3.W najbliższy czwartek z racji I czwartku miesiąca zapraszam cała liturgiczną służbę ołtarza (ministranci i lektorzy) na Mszę św. i po Mszy spotkanie w Przedszkolu. Będzie niespodzianka.

4.W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, i pierwsza sobota listopada. Przeżywać je będziemy jak mamy to już w zwyczaju. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W I piątek i I sobotę od 15.00 adoracja NS.

5.W listopadzie gromadzimy się o godz. 16.30 na modlitwie za naszych bliskich zmarłych. Najpierw pomodlimy się za zmarłych poleconych w wypominkach, później intencje Mszy św. nowennowej.

6.Może warto przypomnieć, że od 1 do 8 listopada włącznie można będzie codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Z racji ograniczeń covidowych jest dyspensa, że możemy wybrać w całym listopadzie dowolne 8 dni. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

7.Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone ofiary na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

8. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Apostołowie Pana zaprasza w pierwszy czwartek miesiąca 04.11 po Mszy Św. na 17 na Adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwa za kapłanów, prosząc o nowe powołania do kapłaństwa.

9.Kto jeszcze nie wypisał swoich zmarłych to z tyłu ławek są karteczki na wypominki i Mszę św. nowennową za zmarłych. Można już zamawiać Msze św. na przyszły rok 2022.