Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

XXXII Niedziela Zwykła- 9 listopada

1. Dzisiaj II niedziela miesiąca- taca przeznaczona na prowadzone prace w parafii. Przygotowujemy projekty przedszkola. Dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym – puszka na ten cel.

2. Dzisiaj na Mszy o 17.00 gościmy członków ruchu Gloriosa Trinita z kapłanem. Serdecznie zapraszam, zwłaszcza na adorację po Mszy Św. Wieczornej.

3. Za tydzień będę gościł ze Słowem Bożym i zbiórką w parafii pw. św. Aleksandra w Suwałkach, polecam modlitwie.

4. 11 listopada o godz. 17.00 odprawiana będzie Msza św. za Ojczyznę .Po Mszy św. zapraszam na inscenizację „We krwi skąpana” przygotowaną przez Akcję Katolicką. Będzie okazja wspólnie pośpiewać pieśni patriotyczne. Zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej z rodzicami oraz młodzież przygotowującą się do bierzmowania.

5. Wysłaliśmy 3 duże paczki zabawek dla dzieci z Boliwii. Bóg zapłać dzieciom za podarowanie zabawek.

6. Za tydzień wybory samorządowe, przypominam że udział w wyborach jest prawem i obowiązkiem obywatelskim każdego, kto ukończył 18 lat. Sprawdzianem patriotyzmu w tym tygodniu będzie obecność 11 listopada na Mszy św. 17.00 oraz udział w wyborach samorządowych w przyszłą niedzielę. Zachęcam do przyprowadzenia dzieci na Mszę za Ojczyznę i na inscenizację – 11 listopada o godz. 17.00. Niech uczą się od starszych patriotyzmu. Msza miejska w Katedrze o godz. 14. 30.

Biskupi zwracają się do wszystkich wiernych o świadomy udział w nadchodzących wyborach. Jest zasada, że każdy obywatel, a wierzący w szczególności, ma prawo i obowiązek uczestniczenia w polityce, a debaty polityczne opierać należy na rozumnych argumentach i wzajemnym szacunku, a nie tylko na arytmetycznej większości.

Głosujmy na osoby, które znamy. Które już sprawdziły się i wiele dobrego uczyniły do tej pory i zapewne będą to czynić nadal. Na dobrych katolików, którzy popierają chrześcijański model rodziny. Wielu posiada certyfikat samorządowcy przyjaznego rodzinie- to bardzo ważna informacja. Z parafii też mamy kandydatów na różne szczeble samorządowe, kogo widzimy nie muszę mówić.

Znalazłem w gazecie ” Miłujcie się” bardzo trafną wypowiedź dotyczącą wyborów:” Również dzisiaj głosujący na atychrześcijańskie partie, które popierają aborcję, eutanazję, in vitro i inne demoralizujące ustawy, zdradzają Chrystusa i ponoszą współodpowiedzialność za zło spowodowane przez rządzących. Katolik, który świadomie i dobrowolnie głosuje na tego rodzaju polityków popełnia grzech śmiertelny”.

7. Msza z modlitwą o uzdrowienie w środę 12-go listopada o godz. 19:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za bliskich i potrzebujących dotknięcia
łaski Bożej.