Aktualności

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

KONKURS PLASTYCZNY O ŚW. JANIE PAWLE II ROZSTRZYGNIĘTY!

Z przyjemnością informujemy, iż w naszym Przedszkolu już po raz trzeci odbył się Konkurs Plastyczny „Święty Jan Paweł II i dzieci”. Konkurs został zorganizowany, aby przybliżyć najmłodszemu pokoleniu postać i nauczanie Papieża Polaka, zintegrować nauczycieli, rodziców i dzieci wokół wartości wychowawczych zawartych w papieskim nauczaniu oraz kształtować postawy sprzyjające poszanowaniu zasad uczciwej i zdrowej rywalizacji. Uczestnikami konkursu były dzieci z różnych ełckich przedszkoli. Przedszkolaki zmierzyły się z niełatwym wyzwaniem wyrażenia w formie artystycznej papieskich spotkań z dziećmi. Prace były wykonane różnymi technikami, ale wszystkie okazały się niezwykle  interesujące i pomysłowe.Na konkurs wpłynęło 39 prac plastycznych. Jury oceniało prace pod kątem zaangażowania, zgodności z tematem, samodzielności i pomysłowości oraz estetyki wykonania.

Dnia 18 października 2017 r. komisja konkursowa wyłoniła laureatów:

Kategoria 3-4 latki:

1.Sebastian Jagłowski – Miejskie Przedszkole i Żłobek „Ekoludki”
2.Klaudia Czarnecka – Miejskie Przedszkole „Mali Odkrywcy”
3.Blanka Żabicka – Niepubliczne Katolickie Przedszkole „U Lolka”

Wyróżnienie:

Maciej Pawłowski – Niepubliczne Przedszkole „Promyk”

 

Kategoria 5-6 latki

1.Amelka Kosak – Miejskie Przedszkole i Żłobek „Ekoludki”

2.Oliwia Aleksiejczyk – Miejskie Przedszkole „Bajka”

3.Julia Kruszko – Niepubliczne Przedszkole „Słoneczko”

Wyróżnienie:

Iliia Skachkov – Niepubliczne Przedszkole „Baśniowy Las”

Wszystkie prace konkursowe można podziwiać w kościele pw. św. Jana Pawła II w Ełku.

Gratulujemy laureatom, wyróżnionym, ich rodzicom i opiekunom. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie. Mamy nadzieję, że nasz patron – św. Jan Paweł II jest dumny z pokolenia małych Polaków, o których mówił: „ …. dzieci, są wiosną rodziny i społeczeństwa, nadzieją, która ciągle kwitnie, przyszłością, która bez przerwy się otwiera”. Dziękujemy nauczycielom, którzy swoim wychowankom przekazują wartości wychowawcze zawarte w papieskim  nauczaniu.

Dorota Lagiera