Aktualności

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

Miejski Konkurs Plastyczny „Pomagam innym – spełniam uczynki miłosierdzia”.

Włączając się w przeżywanie Jubileuszowego  Roku Miłosierdzia,  ogłoszonego przez Papieża Franciszka,  Parafia p.w. św. Jana Pawła II wraz z Niepublicznym Katolickim Przedszkolem „U Lolka” im. św. Jana Pawła II i Szkołą Podstawową  nr 5 im. Marii Konopnickiej  w Ełku zorganizowała Miejski Konkurs Plastyczny pod hasłem: „Pomagam innym – spełniam uczynki miłosierdzia”. Celem konkursu było: budzenie w dzieciach i młodzieży postawy miłosierdzia, dobroci wobec drugiego człowieka, rozwijanie uzdolnień plastycznych,  integracja szkół, przedszkoli, parafii i środowiska lokalnego oraz promowanie talentów.

Konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem i wzięło w nim udział 89 osób z przedszkoli i szkół ełckich. Dnia 24 marca 2016 roku odbyło się posiedzenie Komisji konkursowej w Katolickim Przedszkolu „U Lolka” w Ełku. Jury obradowało w składzie:

p. Barbara Kurzyna  – przewodnicząca – nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 5 im. Marii Konopnickiej

p. Ewa Podgórska  i p. Dorota Górska – nauczycielki   Przedszkola Katolickiego „U Lolka.

Komisja konkursowa przy ocenie prac kierowała się przede wszystkim: zrozumieniem i sposobem ujęcia tematu, pomysłowością i oryginalnością pracy oraz estetyką wykonania. Po wnikliwej ocenie Jury przyznało nagrody w czterech kategoriach wiekowych.

W kategorii dzieci w wieku przedszkolnym:

1. Zuzanna Piekarowicz – z klasy „0” –  Szkoła Podstawowa  nr 2

2. Liliana Pińczak – Niepubliczny Punkt  Przedszkolny „Pszczółka Maja”

3. Oskar Światocha  –Niepubliczne Przedszkole „Ciekawi Świata”

wyróżnienia: Julita Garlicka z klasy „0” – Szkoła Podstawowa nr 2, Julia Syta –   Niepubliczny Punkt Przedszkolny „Pszczółka Maja”,  Liliana Kozłowska –  Przedszkole Niepubliczne „Promyk”

W kategorii uczniowie klasy I szkoły podstawowej:

1. Natalia Brodowska –  Szkoła Podstawowa nr 5

2. Lena Mirwa – Szkoła Podstawowa nr 4

3. Łukasz Padiasek – Szkoła Podstawowa nr 2

wyróżnienia: Paweł Żywno, Jakub Cędrowski  – Szkoła Podstawowa nr 5, Amelia Buksa – Szkoła Podstawowa  nr 4

W kategorii uczniowie klas II – III szkoły podstawowej:

1. Kacper Kruszewski – Szkoła Podstawowa  nr 4

2. Wiktoria Nalewajko – Szkoła Podstawowa  nr 2

3. Julia Sanczenko – Szkoła Podstawowa  nr 4

wyróżnienia: Aleksandra Kaczmarczyk – SP 5, Adam Płaszczewski – SP nr 2, Hanna Staszkun –  Weronika Pieśnikowska – SP nr 2

W kategorii uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej:

1. Michał Biedrzycki – kl. IV – Szkoła Podstawowa  nr 5

2. Julia Emilia Sarnacka – Szkoła Podstawowa nr 4

3. Bartłomiej Karanowski – Szkoła Podstawowa  nr  3

Lena Kłoczko – Szkoła Podstawowa  nr 2

wyróżnienia: Mateusz Mikiewicz – SP nr 3,  Damian Żywno, Bartosz Dziarnowski,  Mateusz Dziarnowski – SP nr 5

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego 3 kwietnia 2016r. po wspólnej ofierze Mszy Świętej o godz. 11:00 w kaplicy pw. św. Jana Pawła II  odbyło się wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów. Uroczystość poprowadziły Panie Edyta Wielgat i Ewa Podgórska.

Organizatorzy i Komisja Konkursu składają serdeczne gratulacje młodym artystom i ich rodzicom, a także wyrazy wdzięczności  nauczycielom za pełną zaangażowania pracę z wychowankami.

Szczególne podziękowania zostały skierowane  do Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Jerzego Mazura, Prezydenta Miasta Ełku  p. Tomasza Andrukiewicza, Proboszcza ks. Tadeusza Białousa i Pana Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 5 p. Jarosława Obryckiego za objęcie patronatem Konkursu.

Podziękowania zostały złożone wszystkim sponsorom nagród: Urzędowi Miasta Ełku, Ełckiemu Centrum Kultury, Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, Hurtowni Artykułów Papierniczych i Zabawek KAJO, Centrum Twórczego Rozwoju Dziecka i Rodziny ZACISZE oraz Sali zabaw TROPICO, PIZZERII 4You, Księgarni Oświatowej i Zakładowi Cukierniczemu MICHAŁ.

Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi dobrej woli można było pięknie uczcić rocznicę śmierci Papieża Polaka i Uroczystość Bożego Miłosierdzia, które św. Jan Paweł II ustanowił i mówił: „Bóg, ukazując nam miłosierdzie, oczekuje, że będziemy świadkami miłosierdzia w dzisiejszym świecie”. Dziękujemy wszystkim za piękne świadectwo miłosierdzia.