Nie lękajcie się świętości! – Festiwal Piosenki Religijnej ku czci Wielkiego Patrona.

papiNie lękajcie się świętości!

Włączając się w obchody XIV Dnia Papieskiego pod hasłem „Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie” parafia pw. Świętego Jana Pawła II w Ełku organizuje Festiwal Piosenki Religijnej ku czci Wielkiego Patrona.

Cele festiwalu:

rozbudzanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowania życiem i nauczaniem św. Jana Pawła II;

kształtowanie postawy wdzięczności Panu Bogu za dar świętości Jana Pawła II;

–  popularyzacja pieśni religijnej;

–  integracja środowiska katolickiego dzieci i młodzieży.

Regulamin:

1. Do udziału w festiwalu zapraszamy dzieci i młodzież – uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 im. M. Konopnickiej i innych szkół podstawowych w Ełku, którzy swoim talentem muzycznym pragną oddać hołd wielkiemu Patronowi – św. Janowi Pawłowi II.
  2. Chętni uczniowie przygotowują pieśń religijną związaną z osobą Papieża – św. Jana Pawła II i zgłaszają swój udział do organizatorów festiwalu: Proboszcza ks. Tadeusza Białousa lub do katechetki p. Marii Chaberek do dn. 06 października 2014r.
  3. Festiwal odbędzie się w niedzielę 12 października 2014r.  od godz. 9:15 w Kościele pw. św. Jana Pawła II  przy ul. św. Maksymiliana M. Kolbego 7 w Ełku.
  4. Festiwal ma formę konkursu i mogą w nim wystąpić soliści i duety w trzech kategoriach wiekowych:
    1. Kl. 0 – I;
    2. Kl. II – III;
    3. Kl. IV – VI
  5. Wykonawcy  mogą występować a cappella lub z  półplaybackiem (ścieżka dźwiękowa utworu muzycznego bez tekstu)  przygotowanym na płycie CD lub pendrive . Mile widziany akompaniament „na żywo”.
  6. Organizatorzy zapewniają nagłośnienie i odtwarzacz muzyki.
  7. Uczestników oceniać będzie komisja konkursowa powołana przez organizatorów.
  8. Komisja  w ocenie kierować się będzie następującymi kryteriami: dobór repertuaru,  warunki głosowe,  interpretacja utworu, poprawność wokalna (intonacja, dykcja, emisja),  kultura sceniczna.
  9. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników komisja przyzna trzy nagrody główne, wyróżnienia i pamiątkowe  dyplomy w każdej kategorii wiekowej.
  10. Werdykt komisji konkursowej jest ostateczny i nie podlega odwołaniu.
  11. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do podania imienia i nazwiska uczestników festiwalu, fotografowania  i upublicznienia w celach promocyjnych w Internecie.
  12. Podany termin czasowy (godzina rozpoczęcia) festiwalu może ulec zmianie, w zależności od ilości zgłoszonych wykonawców.
  13. Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i dyplomów laureatom oraz wyróżnionym nastąpi w dniu festiwalu,  po zakończeniu Mszy św. o godz. 11:00, do udziału w której zapraszamy wszystkich uczestników i ich rodziny.

Niech zjednoczy nas wspólna modlitwa i Eucharystia. Nasz Patron Święty  Jan Paweł II mówił: „Święci zachęcają wierzących naszych czasów, aby nie cofali się w obliczu trudności, jakie stawia przed nimi wierność wymogom wiary”.