Aktualności

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

„Podarować radość dzieciom z Boliwii”.

Parafia św. Jana Pawła II i Szkolne Koło Caritas w Szkole Podstawowej nr 5 im. Marii Konopnickiej w Ełku, w odpowiedzi na prośbę misjonarza z diecezji ełckiej pracującego w Boliwii ks. Sławomira Cimochowskiego zorganizowała akcję charytatywną pod hasłem „Podarować radość dzieciom z Boliwii”. W dniach od 20 października do 1 listopada 2014r. w kaplicy i szkole trwała zbiórka zabawek, w którą zaangażowało się wiele osób. Hojność dzieci i osób dorosłych przerosła oczekiwania organizatorów akcji. Zebrano mnóstwo pięknych, wartościowych zabawek, z których znaczna część została starannie spakowana w trzy duże paczki i wysłana do Boliwii. Organizatorzy akcji mają nadzieję, że zabawki dotrą do celu na uroczystość Bożego Narodzenia i sprawią podwójną radość boliwijskim dzieciom. Ksiądz Proboszcz Tadeusz Białous jest przekonany, że to dobry początek misyjnej współpracy z odległym krajem. Patron parafii św. Jan Paweł II zawsze stawiał na dzieci i mówił: „Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta”. Akcje charytatywne w szkole wychowują do wartości. Hojność, ofiarność, umiejętność dzielenia się z drugim człowiekiem, wrażliwość, otwartość na potrzeby bliźnich to cechy, które chcemy kształtować w naszych wychowankach.