Wspólnoty

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

Róża Różańcowa Rodziców Za Dzieci im. św. Stanisława Kostki

Różaniec Rodziców za dzieci to kolejny projekt, jaki chcemy, aby był realizowany w naszej parafii. Zachęcamy do zapoznania się z nowo powstałą inicjatywą, i zapraszamy wszystkie rodziny w naszej parafii, aby czynnie przyłączyły się do Róży Różańcowej za swoje dzieci. Pragniemy, aby Róża mogła powstać już w miesiącu wrześniu tak, aby nasze dzieci w parafii były objęte modlitwą już od początku roku szkolnego.

Różaniec Rodziców to wspólna modlitwa różańcowa rodziców za dzieci. Pomysł takiej modlitwy narodził się 8 sierpnia 2001 r. w trakcie rekolekcji wspólnoty modlitewno-ewangelizacyjnej MARANA THA z Gdańska.

Na czym polega uczestnictwo w Różańcu Rodziców?

Uczestnictwo w Różańcu Rodziców polega na codziennej modlitwie jedną dziesiątką różańca w intencji dzieci. Każdy uczestnik jest członkiem róży składającej się z 20 rodziców, którzy odmawiają w ciągu dnia, w dowolnej chwili, jedną wyznaczoną dziesiątkę różańca. W ten sposób codziennie rodzice odmawiają jeden cały różaniec w intencji dzieci.

Modlitwa dziesiątką różańca to poświęcenie 4-5 minut dziennie, aby dziecko miało opiekę przez 24 godziny. Oczywiście, podjęcie modlitwy nie zwalnia nas z konkretnego działania, aby wychowywać swoje dzieci i kierować ich rozwojem, jednak modlitwa takie działania z pewnością wspomoże. Modlimy się za dzieci własne, jak również za wszystkie dzieci objęte modlitwą Róży. W modlitwę włączone są także dzieci chrzestne i z duchowej adopcji. Automatycznie włączone są synowe i zięciowie, które po ślubie stają się też naszymi dziećmi. Różaniec Rodziców nie obejmuje modlitwy za wnuki, siostrzeńców itd. (chyba, że są naszymi chrześniakami).

Podjęcie modlitwy wymaga również zwrócenia uwagi na swoje osobiste nawracanie się i swój własny rozwój duchowy!

Stałe intencje Różańca Rodziców

W ciągu tych kilku lat ukształtowały się następujące intencje:

  • o ochronę naszych dzieci przed konsekwencjami grzechów rodziców;
  • o pełnię błogosławieństwa Bożego dla naszych dzieci (również o to, aby trafiły w takie środowisko, w którym najlepiej się będą rozwijać);
  • o uzdrowienie przyczyn grzechów, których skutki mogą dosięgnąć nasze dzieci;
  • o rozwój tej formy modlitwy – aby jak najwięcej dzieci i rodziców doświadczało jej zbawiennych skutków;
  • w intencji Ojca Świętego i Jego intencjach oraz w intencji Kościoła Świętego.

Co zyskujemy z powodu uczestnictwa w Róży Rodziców?

  • Codziennie dajemy najpiękniejszy prezent naszym dzieciom – wszystkie łaski związane z odmawianiem Różańca Świętego.
  • Pewność, że zawsze, każdego dnia ktoś modli się za nasze dzieci. Jeśli nikt nie zapomni odmówić swojej dziesiątki, odmówiony jest cały różaniec!.
  • Rozwój naszej osobistej modlitwy, często podjęcie modlitwy za dzieci jest okazją do rozpoczęcia wspólnej modlitwy w rodzinie.

Niech inspiracją do ufnego działania i wiernego trwania w tej modlitwie dla nas będzie również wezwanie Ojca Św. Jana Pawła II z listu apostolskiego o Różańcu Najświętszej Maryi Panny z 2002 roku skierowane do wszystkich : biskupów, kapłanów i wszystkich wiernych – który dziś można odczytywać jako swego rodzaju testamentalną prośbę Sługi Bożego Jana Pawła II:

„Czymś pięknym i owocnym jest także powierzenie tej modlitwie drogi wzrastania dzieci. … Modlitwa różańcowa za dzieci, a bardziej jeszcze z dziećmi, która wychowuje je już od najmłodszych lat (…) stanowi pomoc duchową, której nie należy lekceważyć.

ZGŁOSZENIA

Zapisać się do Różańca rodziców za dzieci można w zakrystii po każdej Mszy św. lub u pani Jolanty Waszkiewicz – tel. 500 523 486